Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový IBM softvér pomáha pri transformácii miest

BRATISLAVA 10. októbra – Spoločnosť IBM predstavila nové funkcie softvéru pre inteligentnejšie mestá s analytickými nástrojmi založenými na cloudových riešeniach, ktoré pomáhajú mestským aglomeráciám získať viac informácií o tom, ako zlepšiť služby a podmienky na život pre ich obyvateľov.

Mestá po celom svete čelia v súčasnosti viacerým výzvam v súvislosti s rýchlym nárastom počtu obyvateľov, zastaralou infraštruktúrou, či nižším objemom peňazí, ktoré môžu investovať. Najnovšie softvérové portfólio IBM Intelligent Operations založené na otvorených cloudových štandardoch pomáha mestám zefektívňovať ich prevádzku. Softvér vytvorený v spolupráci s predstaviteľmi miest využíva tiež prediktívne analytické nástroje, ktoré pomáhajú zostavovať rozpočty a zvyšovať efektívnosť hospodárenia s vodnými zdrojmi.

Rozšírené riešenie IBM Smarter Cities Intelligent Operations funguje v prostredí IBM SmartCloud, čo je otvorená cloudová platforma, ktorá umožňuje bezpečnú výmenu informácií. To znižuje obstarávacie a inštalačné náklady. Mestá následne platia iba za inovácie realizované v mestských službách, priebežne podľa svojich možností, s efektívnejším využitím zdrojov. Vďaka cloudovému riešeniu môžu mestá okamžite začať pracovať na menších projektoch a riešenie škálovať v závislosti od svojich možností, s využitím jediného integrovaného softvérového systému dostupného v podobe služby.

Softvér IBM Smarter Cities Intelligent Operations obsahuje tieto nové funkcie:
Funkcia pre správu a udeľovanie povolení, organizáciu podujatí a udalostí, ktoré pomáhajú zladiť aktivity v meste. Táto funkcia umožňuje pochopiť vzorce týkajúce sa vydávania povolení, umožňuje predvídať problémy a zabezpečovať služby obyvateľom.

Plánovanie infraštruktúry, ktoré vytvára odhady rozpočtov a zjednocuje plány pre významné projekty.
Analýza efektivity vodohospodárstva, ktorá zlepšuje výsledky vodohospodárskych systémov, predlžuje životnosť infraštruktúry a súčasne šetrí energiu a znižuje plytvanie vodou.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/42060.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Spoločnosť TAURIS sa stala dvojnásobnou držiteľkou prestížneho ocenenia Voľba spotrebiteľov – Najlepšia novinka 2024 Eviden predstavil portfólio riešení, ktoré umožnia využiť AI naplno

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.