Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. augusta 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Novú sezónu v Štúdiu L+S odštartujú Tri grácie z umakartu

BRATISLAVA 4. augusta – Jedna z najnovších inscenácií Štúdia L+S, komédia Tri grácie z umakartu, odštartuje v piatok 11. septembra novú divadelnú sezónu tejto bratislavskej scény. Hra, ktorú pre Štúdio L+S napísali i režírovali Michaela Doleželová a Jana Ryšánek Schmiedtová. Ponúka príbeh dvoch sestier, ktoré síce vyrastali v jednej detskej izbe, ale žijú v dvoch svetoch. Tie sa snaží po rokoch spojiť tretia žena v domácnosti, onedlho sa vydávajúca dcéra a neter Eva. Stretnutie, ktoré raz muselo prísť, ale aj tak bolo nečakané, prináša situácie dôverne známe. Je o nádeji, láske a rodinných putách, ktoré sa dajú vždy obnoviť a zoceliť. Tri grácie hrá skvelé tri slovenských herečiek – Kamila Magálová, Petra Polnišová a Marta Sládečková. Predstavenie sa hrá aj 24. septembra.

Bolek Polívka a Milan Lasica v hlavných úlohách rozohrajú v inscenácii Mínus dvaja príbeh dvoch pacientov, ktorí sa rozhodnú stráviť čas svojho žitia inak, ako polihovaním v nemocnici. Aby okúsili život, aký nepoznali. Počas dobrodružného úteku stretnú celý rad ľudských príbehov. Štúdio L+S uvedie túto hru, ktorú režíroval Juraj Nvota, 18. septembra.

Jedna z najúspešnejších inscenácií za posledné tri roky – pôvodná slovenská hra 69 vecí lepších než sex, ktorú napísala i režírovala Eva Borušovičová, ponúka rady čo s manželským stereotypom, neverou, príťažlivosťou iných mužov, krízami rodičovstva, lákadlami v podobe výpredajov, sezónnych depresií, úzkostných spomienok a dobre vychladeného bieleho v chladničke. Trpká komédia, v hlavných úlohách s Dianou Mórovou, Mariánom Miezgom či Zuzanou Mauréry, je na programe 20. septembra.

Divadelnú komédiu s pesničkami Jara Filipa a Milana Lasicu – Spomínam na Paríž, o vzťahových a srdečných komplikáciách muža po 30tke, ktorý vtipne a s humorom prežíva ako sám vraví „život muža popri ženách“ uvedie divadlo 21. septembra. Aktuálne a vtipné dialógy a monológy Jakuba Nvotu v podaní mladej hereckej generácie sprevádza nová úprava kultových piesní v aranžmánoch Oskara Rózsu.

Skvelú komédiu Listy Emilovi, ktorá je postavená na neopakovateľnom a jedinečnom humore Milana Lasicu, si diváci môžu pozrieť 23. septembra. V starobinci zakladá Emil voiceband, ktorý svojím repertoárom dokumentuje jeho spomienky od budovateľských piesní až po súčasné šlágre a zároveň predstavuje rozmanitú galériu postavičiek seniorov.

A nepochybne nezabudnuteľným bude pre každého diváka aj večer MUSIC á la cARTe. Exkluzívny večer s exkluzívnymi hosťami; nielen o hudbe. Vždy raz za mesiac (v piatok) sa na pódiu Štúdia L+S stretnú vynikajúci umelci, ktorých spoločným menovateľom je schopnosť zaujať. Ide nielen o stretnutie hudobníkov, ale priestor dostávajú aj výtvarníci, spisovatelia, básnici, režiséri, herci, tanečníci, fotografi a ľudia, ktorých by ste tam možno nečakali.

Prvý mesiac 33. divadelnej sezóny Štúdia L+S uzavrie inscenácia Iluzionisti, v hlavných úlohách s Milanom Lasicom, Zuzanou Fialovou a Adym Hajdu. Stret dvoch odlišných ľudí – mladej, energickej, mierne idealistickej začínajúcej spisovateľky a starnúceho, zatrpknutého, skeptického až cynického herca vytvára dobré zázemie pre vtipné situácie a dialógy.

Zájazdy:
14.9. Život na trikrát / Ostrava
28.9. Rybárik kráľovský / Olomouc
30.9. Rybárik kráľovský / Dolný Kubín

PREDAJ VSTUPENIEK NA SEPTEMBER
od 1.8. – rezervacia@studios.sk a v sieti Ticketportal, od 7.9. 2015 aj v pokladni Štúdia

33. sezónu Štúdia L+S podporujú:

Generálny reklamný partner: Slovenská sporiteľňa

Hlavní reklamní partneri: Tempest, SAM – SHIPBUILDING AND MACHINERY, Torbia

Reklamní partneri: Ortica, Barzzuz, Forza Music, Hotel Tatra, Forza, Omnia Holding SE, Omnia KLF, Omnia 2000

Mediálni partneri: Rádio Jemne, Pravda, Slovenka, týždeň, Forbes, Golf Revue, Kam do
mesta, webnoviny.sk, kedykam.sk, BKIS

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Tuláci v Paríži. Silný príbeh od držiteľky Pulitzerovej ceny Anketu Elektromobil roka 2021 ovládla ŠKODA. S modelmi ENYAQ iV a OCTAVIA iV získala dve prvé miesta

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.