Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. júna 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nové riešenia x86 od IBM znižujú komplexnosť systémov

BRATISLAVA 15. júna – Spoločnosť IBM prichádza na trh s novými výkonnými serverovými riešeniami, ktoré pomáhajú znížiť komplexnosť systémov, riadiť výdavky a maximalizovať investície do IT. Klienti, ktorých infraštruktúra je postavená na serveroch x86, tak dokážu urobiť ďalší krok vpred na ceste k inteligentným výpočtovým systémom (Smarter Computing). Nové riešenia sú navrhnuté pre dynamicky rastúce podniky a manažérom dátových centier poskytujú rýchlosť, výkon a flexibilitu potrebnú na implementáciu a správu nových i existujúcich pracovných úloh.

Nové produkty dopĺňajú jedno z najkomplexnejších portfólií x86. Obsahujú energeticky efektívny blade server s prelomovou sieťovou flexibilitou a kompaktným, cenovo dostupným rackovým systémom. Ten vyplní cenovú a výkonnostnú medzeru medzi tradičnými dvojprocesorovými servermi a štvorprocesorovými systémami určenými na manipuláciu s vysoko výkonnými výpočtovými a náročnými databázovými aplikáciami. IBM zároveň ohlásila niekoľko nových, cenovo dostupných systémov pre malé až stredne veľké infraštruktúrne pracovné

Roland Hagan, viceprezident a riaditeľ pre systémy IBM System x povedal: „Na rozdiel od mnohých našich konkurentov, IBM ponúka klientom širokú škálu riešení, od ekonomickej infraštruktúry, výkonu optimalizovaných riešení až po odborné integrované systémy, ktoré pomáhajú veľkým spoločnostiam riešiť najväčšie podnikateľské výzvy.“

Najnovší IBM blade server je IBM BladeCenter HS23E. Je cenovo dostupný a tvorí energeticky efektívnu platformu pre malé a stredne veľké organizácie. Ponúka prelomovú sieťovú flexibilitu so vstavanou podporou pre viacero sieťových technológií. S viac ako ôsmimi sieťovými portmi Ethernet a ďalšími pokročilými sieťovými protokolmi, server HS23E môže poskytnúť až o 42 percent vyšší výpočtový výkon oproti predchádzajúcej generácii serverov. Okrem toho IBM FastSetup, ktorý je možné zadarmo stiahnuť, automatizuje inštaláciu servera a redukuje nasadenie servera z dní na minúty.

IBM System x3750 tvorí novú kategóriu rackových serverov. Efektívnejšie, cenovo dostupnejšie štvorprocesorové riešenie je vytvorené pre technické výpočty a iné náročné úlohy. X3750 ponúka exkluzívnu IBM eXFlash pamäťovú technológiu a inovatívnu „pay-as-you-grow“ výpočtovú kapacitu pre klientov, ktorým nestačí systém duálnych procesorov a potrebujú rýchlejší výkon databázy a schopnosť zvládať veľké dátové objemy na získanie obchodných poznatkov za pár sekúnd a nie za pár hodín. IBM skonštruovala System x3750 tak, aby poskytoval až o 25 percent výkonnejšiu pamäť ako podobné systémy.

IBM doplnila svoje nové portfólio o základné až stredno-úrovňové riešenia x86 s novými rackovými servermi. IBM System x3630 M4 je určený pre cloud a virtualizáciu, virtuálnu pamäť a databázové úlohy. Nový a cenovo optimalizovaný, výkonný dvojprocesorový systém IBM System x3530 M4 je ideálny pre finančné aplikácie, webové služby, maloobchodný finančný softvér a pracovné úlohy sieťovej infraštruktúry. Tieto nové rackové servery rozšíria IBM portfólio pre nových zákazníkov tým, že znížia vstupné náklady na dvojprocesorové zaťaženie.

IBM Flex System x220 je cenovo dostupný výpočtový systém, ktorý ďalej rozširuje flexibilitu a výber z výpočtových možností pre nedávno ohlásenú radu expertných integrovaných systémov IBM Pure Systems. Uplatnenie IBM Flex System x220 nájde v cenovo dostupných virtualizačných aplikáciách a infraštruktúrnych pracovných úlohách, ako sú kancelárske e-maily a spolupráca. Jeho pokročilé možnosti správy ponúkajú klientom real-time systém a možnosti spracovovať pracovné úlohy hneď v prvý deň.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Slovenskí zákazníci rozhodli: Kaufland je spomedzi reťazcov s potravinami ich najobľúbenejšia značka Digitalizácia na Slovensku: firmy robia len prvý krok, chýba im ďalší rozvoj

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.