Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. októbra 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Nové publikácie v distribúcii už tento mesiac

BRATISLAVA 8. októbra – Avizované publikácie z novej edície Podnik a podnikanie sú v týchto dňoch vytlačené a pripravené do distribučnej siete. Čitatelia si ich budú môcť zakúpiť už koncom tohto mesiaca. Túto informáciu potvrdil autor pentalógie Podnik a podnikanie Štefan Kassay.

Rozsiahle zväzky pentalógie Podnik a podnikanie prichádzajú na trh v menšom vydaní, ktoré bude dostupnejšie pre väčší okruh záujemcov.

Dvadsaťročné podnikanie spojené s vedeckou činnosťou prinášajú svoje výsledky. Vedec a podnikateľ Štefan Kassay vo svojej publikačnej činnosti, ktorej vyvrcholením je pentalógia Podnik a podnikanie, rieši priamo otázky vychádzajúce z praxe spoločnosti I.D.C. Holding, a.s. V podnikaní pôsobí ako predseda Dozornej rady I.D.C. Holding, a.s. Spoločnosť patrí medzi najväčších výrobcov a exportérov cukroviniek a trvanlivého pečiva v regióne strednej

„Počas dvadsaťročného podnikania som musel riešiť veľa otázok a problémov. Začal som preto vyhľadávať odbornú literatúru, v ktorej boli predkladané určité riešenia. Avšak nedali sa vždy priamo aplikovať na náš slovenský trh a holding,“ povedal Štefan Kassay. Bolo preto potrebné postupy a nové spôsoby práce, prevzaté hlavne zo zahraničia, vyskúšať. „I.D.C. sa vlastne stalo takým mojím laboratóriom, kde sme aplikovali nové technológie a postupy. V našom odvetví sme sa stali lídrami v inováciách,“ vysvetľuje autor pentalógie. IDC sa vydalo novou cestou, ktorou pred nimi nešiel nikto.

Pred niekoľkými dňami Štefan Kassay, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Ľubomír Jahnátek, primátor mesta Sereď Martin Tomčányi a vedenie spoločnosti I.D.C. Holding, a.s. slávnostne položili základný kameň integrovaných závodov v Seredi. V čase krízy, keď trhy všade naokolo padajú, sa vedenie spoločnosti rozhodlo rozšíriť výrobu a investovať cez 55 mil. eur.

Pragmatické rozhodnutie prinesie nové pracovné príležitosti a možnosť dominantnejšieho postavenia spoločnosti na nových trhoch. „Nie je mi jedno, čo bude s našou krajinou a tiež s IDC o niekoľko rokov. Veľmi by som bol rád, keby sme sa rozvíjali a napredovali. Verím, že publikácie Podnik a podnikanie pomôžu začínajúcim podnikateľom, študentom a všetkým, ktorí budú stáť pred podobným otázkami a problémami, ktoré som riešil ja,“ zdôraznil Štefan Kassay. Čitatelia tak môžu nájsť odpovede v odbornej spisbe profesora Štefan Kassaya a získané poznatky preveriť cez svoje pracoviská, firmy či študijné

O pentalógii Podnik a podnikanie
Autor pentalógie Podnik a podnikanie Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. prináša unikátny pohľad na podnikanie v prostredí slovenského holdingu. Prvý zväzok s názvom Podnikateľské prostredie hodnotí a analyzuje prechod z plánovaného hospodárstva na trhové. Druhý zväzok – Ekonomika a financie prehodnocuje makroekonomiku a mikroekonomiku, opisuje predpokladané a nevyhnutné zmeny a poukazuje na možné riešenia v nových zložitých podmienkach. Strategická komunikácia je názov tretieho zväzku, kde má podľa autora prioritu komunikácia pred marketingom. Štvrtý zväzok, objemovo najrozsiahlejší, sa zaoberá internými procesmi. A v poslednom piatom zväzku autor rozpracováva tézy na tému Učenie a rast. Od pentalógie je odvodený nový edičný rad čiernobielych knižiek formátu A5 s názvom Riadenie, vydávaný vo vydavateľstve SAV-VEDA pod gesciou Európskej akadémie vied a umení. Tieto knihy sú postupne vydávané v čiernobielej úprave. V tieto dni sa dostávajú do predaja prvé štyri časti, spolu bude v
tejto edícii vydaných 22 kníh.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Škoda Enyaq v roku 2024: vyšší výkon pohonného ústrojenstva, kratší čas nabíjania a ešte dlhší dojazd Piešťany sa stanú prvým „Mestom bez dymu“ na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.