Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júla 2013 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nové dáta o prežívaní pri kolorektálnom karcinóme

BRATISLAVA 16. júla – Na najväčšom svetovom onkologickom kongrese ASCO (American Society of Clinical Oncology), ktorý sa konal v máji 2013 v Chicagu, boli prezentované závery klinickej štúdie FIRE 3. Je to priama porovnávacia štúdia medzi dvomi biologickými liekmi určenými na liečbu metastatického karcinómu hrubého čreva. Hlavným investigátorom štúdie je profesor Heinemann a participovalo na nej 150 nezávislých pracovísk z Nemecka a Rakúska. Klinická štúdia porovnávala účinnosť a bezpečnosť 2 monoklonových protilátok: cetuximab (Merck KgaA) vs. bevacizumab (Roche) v kombinácii so štandardnou chemoterapiou v prvej línii liečby metastatického karcinómu hrubého čreva.

Prezentované boli výsledky analýzy 592 pacientov s nezmutovaným, tzv. wild type KRAS génom. Primárnym cieľ om štúdie bola miera objektívnych odpovedí na liečbu. V ramene s cetuximabom odpovedalo na liečbu 62% pacientov v porovnaní s 58% v ramene s bevacizumabom (rozdiel nebol štatisticky významný). Pacienti, ktorí dostali v prvej línii liečby cetuximab, prežívali o 3,7 mesiaca dlhšie /28,7 mesiaca/ v porovnaní s pacientmi liečenými bevacizumabom /25 mesiacov/, čo predstavuje o 23 % nižšie riziko úmrtia pre pacientov liečených cetuximabom. Ďalšia analýza výsledkov štúdie v súčasnosti prebieha a bude publikovaná na nadchádzajúcich odborných podujatiach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Odhaľte tajné fungovanie mozgu a dostaňte ho do formy! Duálna Akadémia otvorila nové Tréningové centrum, ktoré je jedinečné v strednej Európe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.