Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. novembra 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nová videopožičovňa KlikTV„beží“ na technológiách IBM

BRATISLAVA 29. novembra – Nová digitálna požičovňa KlikTV sa pri výbere IT infraštruktúry rozhodla pre inteligentné riešenie postavené na novinkách z portfólia IBM System x. Vysoká spoľahlivosť, výkon a flexibilita riešenia od IBM s pay-as-you-grow dizajnom umožnili vybudovať internetový portál s najvyšším počtom titulov, ktorý klientom ponúka viac ako 2000 filmov, seriálov, mini-sérií, reality show a dokumentov v non-stop režime s plánovaným rastom do budúcnosti. To všetko v neobmedzenom prístupe za mesačný paušál 5,90Eur.

Nová online videotéka KlikTV spustila svoje služby začiatkom októbra 2012 na Slovensku (kliktv.sk) aj v Českej republike (kliktv.cz). Za prvý rok chce na týchto dvoch trhoch získať celkovo 10-tisíc používateľov, pričom každý deň rozširuje ponuku dostupných titulov.

„Denne pribúda niekoľko noviniek, mnohé v HD kvalite. Preto sme hľadali riešenie, ktoré bude dostatočne flexibilné a umožní nám kontinuálne rásť. Zároveň sme kládli dôraz na spoľahlivosť, aby sme kvôli technickým problémom neohrozili zážitok našich klientov pri sledovaní filmov,” povedal Ivan Lacho, riaditeľ KlikTV. „Riešenie od IBM nás okrem iného oslovilo prediktívnou analýzou porúch a ľahkou diagnostikou s upozorneniami na možné problémy s jednotlivými komponentmi, ako sú zdroje, ventilátory, či pamäť.“

Vzhľadom na vysoké požiadavky klienta na spoľahlivosť a flexibilitu, IBM navrhla riešenie postavené na novinkách IBM System x3650 M4 a IBM System x3550 M4 v kombinácii so škálovateľným a efektívnym úložným riešením IBM System Storage DS3500. Servery používajú najnovšie procesory Intel ® Xeon ® radu 2600 E5, nové technológie pamäťových modulov a väčšie kapacity diskov. Sú vhodné pre podniky, ktoré vyžadujú veľké dátové úložiská.

„Výhodou riešenia sú tzv. hotswap komponenty, napríklad pevné disky, napájacie zdroje a vetranie, ktoré je možné okamžite vymeniť bez potreby vypnutia systému. Tým predurčujú tento server pre použitie v oblasti kritických aplikácií, kde si zákazník nemôže dovoliť výpadok ako práve pri online videopožičovni, ktorá je klientom dostupná 24 hodín denne,“ povedal Daniel Theuermann, riaditeľ divízie systémov a technológií IBM Slovensko.

O technológiách:
IBM® System x3650 M4 spája vynikajúcu dobu prevádzky bez prerušenia, výkon a I/O flexibilitu na účel zefektívnenia nákladov a spoľahlivosti. Tento výkonný server ponúka energeticky inteligentné, cenovo dostupné a ľahko použiteľné rackové riešenie s pay-as-you-grow dizajnom, ktoré pomáha znížiť náklady a riadiť riziká. S väčším výpočtovým výkonom na jeden watt, s podporou pre najnovšie procesory Intel Xeon E5-2600 series, s pokročilou podporou pamäte a väčšou kapacitou disku ponúka x3650 M4 vyvážený výkon a dostupnosť.

V systéme IBM System Storage® DS3500 Express® spoločnosť IBM spojila prvotriedny vývoj s poprednými technológiami hostiteľského rozhrania s rýchlosťou 6 Gb/s a jednotiek. Vďaka jednoduchému, efektívnemu a flexibilnému prístupu k ukladaniu údajov, je systém DS3500 cenovo výhodným, plne integrovaným doplnkom k serverom System x®, BladeCenter® a Power Systems™. Ponúkajúc značné vylepšenia za cenu, ktorá vyhovuje väčšine rozpočtov, systém DS3500 prináša bezkonkurenčné pomery ceny a výkonu, funkčnosti, škálovateľnosti a jednoduchosti používania pre začínajúcich používateľov storage zariadení.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

dm podporila sumou 6 317 eur realizáciu projektu Zelenšia eduzáhrada Špeciálnej základnej školy na ulici Malé Tatry OBI rozžiarilo Zvolen na oranžovo

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.