Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. marca 2014 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nová liečba HIV pomôže aj pacientom na Slovensku

BRATISLAVA 3. marca – Spoločnosť ViiV Healthcare informovala, že Európska komisia schválila novú liečbu pre HIV pozitívnych pacientov starších ako 12 rokov.

Rozhodnutie Európskej komisie otvára dvere novým liečebným kombináciám pre liečbu pacientov s HIV. Inovatívna liečba je výsledkom veľmi rozsiahleho a dlhodobého výskumného programu a dlhoročnej spolupráce medzi pacientmi postihnutými vírusom HIV a zdravotníckymi profesionálmi. Zároveň ide o ďalší krok k splneniu globálneho záväzku spoločnosti v rámci pomoci chorým na HIV/AIDS.

Novinka v liečbe pôsobí tak, že inhibuje enzým integrázu, ktorý využíva vírus HIV počas svojho rozmnožovacieho cyklu, čím zablokuje tvorbu nového vírusu.

Klinický vývojový program nového lieku bol mimoriadny svojim rozsahom – zahŕňal nielen doteraz neliečených pacientov s HIV, ale aj pacientov s HIV liečených inými liekmi, dokonca aj pacientov, u ktorých sa vyvinula rezistencia na doteraz používané inhibítory integrázy.

Schválenie novej liečby (21.1.2014) je prísľubom pre povolenie uviesť liek na trh vo všetkých členských štátoch Európskej únie.

Doplňujúce informácie:
Spoločnosť ViiV Healthcare je celosvetová odborná spoločnosť, špecializovaná na ochorenie HIV. V roku 2009 bola založená spoločnosťami GlaxoSmithKline a Pfizer. Cieľom ViiV Healthcare je venovať viac pozornosti liečbe pacientov s HIV/AIDS. Viac informácií o spoločnosti nájdete na www.viivhealthcare.com.

HIV/AIDS predstavuje celosvetový a celospoločenský problém. Týka sa všetkých štátov, komunít, rodín aj jednotlivcov. Podľa organizácie UNAIDS (Joint United Nations Programme on HIV/AIDS) žilo koncom roku 2012 na svete asi 35 miliónov ľudí s HIV, pričom z tohto počtu bolo približne 2,3 milióna novoinfikovaných osôb. Viac ako 60 % infikovaných osôb žije v oblasti Subsaharskej Afriky. Zaznamenaných bolo asi 1,6 milióna úmrtí na AIDS. V roku 2011 bola antiretrovírusová liečba zabezpečená u viac ako 8 miliónov ľudí žijúcich s HIV, z tohto počtu bolo 562 000 detí. V Európe bolo v roku 2011 hlásených 28 038 prípadov infekcie HIV, čo predstavovalo incidenciu 8,7 na 100 000 obyvateľov.

V Slovenskej republike sa sledovanie nákazy HIV/AIDS zaviedlo už v roku 185. Epidemiologické sledovanie nákazy HIV/AIDS zabezpečujú regionálne úrady verejného zdravotníctva. Údaje za SR sumarizuje a vyhodnocuje mesačne a kvartálne Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava. Od začiatku monitorovania HIV/AIDS v Slovenskej republike v roku 1985 do 27. septembra 2013 bolo u občanov Slovenskej republiky zaznamenaných 483 prípadov HIV (414 mužov, 69 žien). V 70 prípadoch (59 mužov, 11 žien) prešla infekcia HIV do štádia AIDS.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Schneider Electric prináša otvorenú automatizačnú infraštruktúru novej generácie v spolupráci so spoločnosťami Intel a Red Hat Union dbá na zdravie detí, rodičom posiela unikátnu brožúru KOMPAS

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.