Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. júla 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Nová hviezda alternatívneho rocku – Rob Decoup

BRATISLAVA 2. júla – Rob Decoup je alternatívny rockový spevák a skladateľ, ktorý má rakúske korene. Svoju kariéru odštartoval v New Yorku. Svojim singlom „Burned Me to the Ground“ sa mu podarilo úspešne sa presadiť v rebríčkoch na iTunes.

Momentálne máte za sebou niekoľko koncertov na Slovensku, vrátane účinkovania na veľkom slovenskom festivale – Topfest. Ako ste sa dostali na slovenský trh? Páči sa Vám tu?
Rob: Mám tri koncerty na Slovensku, vďaka bratislavskej produkčnej spoločnosti Pressburg Productions Int. . Som veľmi rád, že som mohol vystúpiť na Topfeste v Piešťanoch. Bolo to naozaj úžasné! Skvelí ľudia, profesionálna organizácia. Môj ďalší koncert sa bude konať 2. júla v Bratislave na Art&Music Bateliere. Je to veľmi príjemné, vystupovať na Slovensku v rámci môjho európskeho turné popri koncertoch v Rakúsku, Nemecku, alebo Švajčiarsku.

Pomerne v mladom veku ste sa začali venovať hudbe. Aká bola motivácia?
Rob: Začal som byť fascinovaný hudbou keď som mal 9 rokov. Písal som texty, páčilo sa mi rýmovanie slov a melódie. Neskôr som sa rozhodol naučiť sa hrať na gitaru piesne „Steven“ od Alice Coopera, alebo „I could have lied“ od Red Hot Chilli Peppers“. Mal som nutkanie hrať a spievať tieto piesne sám.

Ako dlho trvalo zmeniť koníček na niečo čomu ste sa naplno začali venovať?
Rob: Trvalo to naozaj dlho, vzdať sa istého zdroja príjmu pre neistý úspech v hudobnom priemysle. Je to riskantné rozhodnutie, ale rozhodol som sa ísť touto cestou.

Aký veľký vplyv má na Váš život toto rozhodnutie?
Rob: Naozaj veľký. Som viac duchovne zameraný a beriem moju hudbu oveľa serióznejšie.

Aké je to skúšať hudobné šťastie v New Yorku?
Rob: Pôvodom som Rakúšan, vyrastal som v Marbelle v Španielsku predtým jako som sa presťahoval do New Yorku. Bolo to rozhodnutie, ktoré som neľutoval, pretože milujem toto mesto, je plné tvorivej energie a má neuveriteľnú atmosféru. Existuje tam mnoho talentovaných hudobníkov, ktorí ma inšpirujú a obohacujú spoluprácou.

Aké sú vaše vzory?
Rob: Ako teengaer som mal rád Beatles, potom Alice Cooper, The Doors a neskôr Alice In Chains. Vždy ma zaujímala aj klasická hudba a opera.

Pracujete momentálne na niečom novom?
Rob: Práve som dokončil výrobu štyroch piesní EP pod názvom „Pain“, ktoré produkoval Stuart Epps, známy tiež spoluprácou s legendami jako Led zeppelin a Elton John. Koncom roka plánujem vydať kompletný album.

Viac informácií o Robovi nájdete na www.robdecoup.com

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

KOOPERATIVA prináša nájomné bývanie už aj do Bratislavy – sprístupní 102 bytov v komplexe Ovocné sady Trnávka VÚB banka prefinancovala nákladné vozidlá za 5 miliónov eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.