Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
100447_ilustr_foto 676x472.jpg
29. novembra 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Nová bratislavská mestská štvrť vynikne architektonicky aj technologickou vyspelosťou budov

29.11.2022 – O užívateľský komfort a bezpečnosť budov v projekte Eurovea 2 sa postarajú technológie Siemensu.

Prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower v týchto dňoch získava svoju výslednú výšku 168 metrov a spolu s nábrežnými rezidenciami Riverside smeruje k budúcoročnej kolaudácii.

Nová mestská štvrť v centre Bratislavy od developera J&T Real Estate prinesie okrem bytov, kancelárií a obchodov aj parky, námestia, športoviská a verejné priestory.

Ambiciózny developerský projekt však bude vynikať aj z pohľadu energetickej efektívnosti a bezpečnosti, o ktoré sa postará spoločnosť Siemens s tímom Smart Infrastructure Regional Solutions & Services (Siemens REU).

„V minulosti sme pre spoločnosť J&T Real Estate dodávali systémy merania a regulácie pre zabezpečenie energetickej efektívnosti prevádzkovaných technológií budov, systémy elektrickej požiarnej signalizácie a hlasovej signalizácie požiaru ale aj systémy kontroly vstupu napríklad pre Grand Hotel Kempinski, pre Zuckermandel či pre projekty River Park, Klingerka a mnoho iných“ hovorí Rastislav Mihalík, riaditeľ Siemens REU na Slovensku. „Eurovea 2 je však bezpochyby doposiaľ najambicióznejší projekt JTRE a sme hrdí, že sme jeho súčasťou,“ dodáva.

Stredobodom riešenia energetickej efektívnosti projektu Eurovea 2 je systém Desigo CC, ktorý umožňuje automatizovať prevádzku budov pri zachovaní maximálnej úrovne užívateľského komfortu a bezpečnosti. Systém vyniká otvorenosťou, čiže podporuje množstvo subsystémov a komunikačných protokolov, vďaka čomu si rozumie s prakticky všetkými technológiami v budovách.

„Desigo CC umožňuje integrovať celý rad otvorených štandardov aj proprietárnych protokolov, vďaka čomu sa dá platforma ľahko prepojiť so systémami pre meranie a reguláciu technológií vetrania, kúrenia, chladenia, individuálnu priestorovú reguláciu, osvetlenie, tienenie, elektrickú požiarnu signalizáciu, prístupový a kamerový systém, prípadne taktiež výťahy alebo dobíjacie stanice pre elektromobily,“ vysvetľuje R. Mihalík zo Siemens REU.

V projekte Eurovea 2 zabezpečujú desiatky riadiacich staníc Desigo PXC v kombinácii so stovkami izbových priestorových ovládačov na riadenie vnútornej teploty, aby bola klíma vo všetkých kancelárskych priestoroch optimálne komfortná a aby technológie vykurovania, vetrania a klimatizácie (HVAC) bežali vždy maximálne úsporne a efektívne.

Siemens dodáva pre Euroveu 2 takisto protipožiarny systém Sinteso, ktorý pozostáva z 12 riadiacich jednotiek, 5 572 automatických hlásičov a 770 manuálnych hlásičov. Všetky technológie budú pripojené k piatim dispečerským riadiacim staniciam Desigo CC pre jednoduchý prístup k dátam a monitorovanie rozličných parametrov, spotrieb energií, prípadne alarmovým stavom.

Informačný servis

K téme

Union vzdeláva odbornú verejnosť, začínajúcim lekárom posiela unikátnu brožúru KOMPAS Nová definícia efektívnosti: Spoločnosť Jungheinrich predstavuje nový model ETV 2i

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.