Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Noc nádejí tento rok prispela chorým deťom sumou viac ako 235 000 Eur

BRATISLAVA 22. novembra 2017 – Benefičný galavečer Noc nádejí 2017 sa niesol v znamení najmilších melódií obľúbených slovenských hercov, ale aj štedrosti. Každoročný koncert Nadácie Kvapka nádeje bol v mnohom jedinečný. Za účasti mnohých známych osobností zažiarili najmä príbehy pacientov, ale aj stretnutia s darcami kostnej drene, ktorí im zachránili život. Štedrí diváci spoločne so sponzormi nadácie svojimi príspevkami podporili aktivity Nadácie Kvapka Nádeje sumou presahujúcou 235.000 Eur a príspevky stále pribúdajú a taktiež počas galavečera sa do Národného registra darcov kostnej drene prihlásilo 170 nových darcov.

Nadácia Kvapka nádeje, od roku 2010 dokázala zrealizovať množstvo projektov na pomoc detským onkologickým pacientom, ktorých celková hodnota už presiahla 1,5 milióna Eur. “Sme hrdí na efektivitu a celospoločenský dosah našich projektov, prostredníctvom ktorých sme mohli v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave otvoriť novú, modernú transplantačnú jednotku kostnej drene, ambulancie pre vysokodávkovú fototerapiu, ale aj zrekonštruovať a zmodernizovať Detskú kliniku anesteziológie a intenzívnej medicíny, Kliniku detskej neurológie, referenčné centrum pre diagnostiku detských leukémií a lmyfómov a pomôcť Národnému registru darcov kostnej drene zakúpením nového prístroja za 100 tis. EUR a získaním takmer 10.000 nových darcov kostnej drene” povedal Štefan Bernát, správca nadácie.

Rekapitulovalo sa aj počas večera, ktorým sprevádzala Jarmila Lajčáková Hargašová, Karin Majtánová a Juraj Bača. Atmosféru zo zákulisia a o stave zbierky počas večera sprostredkovával Michal Slanička. Na pódiu sa prestriedali populárne herecké tváre, ktoré tento raz zaspievali svoje milované piesne. Nela Pocisková, Mirka Partlová, Zuzka Mauréry, Dominika Richterová, Barbora Švidraňová, Filip Tuma, Sväťo Malachovský, Juraj Bača, Karol Čálik v doprovode Symfonického orchstra Slovenského rozhlasu pod taktovkou Adriána Kokoša rozozvučali sálu Zimnej jazdiarne Bratislavského hradu a spoločne aj s ďalšími svojimi hereckými kolegami vyzývali divákov, aby posielali darcovské SMS.

Tieto financie poputujú na zakúpenie špcičkového prístroja pre Transplantačnú jednotku kostnej drene Kliniky detskej hematológie a onkológie DFNsP Bratislava na liečbu pacientov s komplikáciou po transplantácii kostnej drene – prístroj na prípravu parenterálnej výživy, ale aj ďalšie pripravované projekty,
ktoré by mali dať ďalším detským pacientom a ich rodinám nádej na úspešnú liečbu a návrat do každodenného detského života.

Obrovský podiel na úspechu galavečera Noc Nádejí 2017 patrí RTVS, ktorá odvysielala už ôsmy ročník tohto benefičného podujatia. Sme veľmi radi, že naše konkrétne a hmatateľné výsledky vo forme nových oddelení a prístrojov dokázali osloviť také množstvo ľudí s veľkým srdcom a pomáhajú s nami vytvárať O KVAPKU LEPŠÍ život pre detských hematologicko-onkologických pacientov,“ uzavrel Š. Bernát.

Kontakt:
Štefan Bernát – správca Nadácie KVAPKA NÁDEJE
E-mail: kvapkanadeje@kvapkanadeje.sk
Telefón: 02-43423901, 0905918594

K téme

Cestujte za programom plným jedinečných kultúrnych a umeleckých zážitkov do metropoly východu Tip na veľkonočný víkend: Vinárske podujatie bude na Bielu sobotu v Suchej nad Parnou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.