Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93638_600_400_nwl_tommy.jpg
8. septembra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Niké už rozdala z Fondu pre budúcnosť športu 122 800 €!

8.9.2020 – Fond pre budúcnosť športu, ktorý založila stávková spoločnosť Niké, vznikol pred niekoľkými týždňami. Jeho poslaním je pomáhať v týchto náročných časoch amatérskym športovcom či nádejným talentom v ich ďalšom napredovaní. Projekt verejnosť zaujal, pribúdajú prihlásení a pribúdajú aj odmenení.

Niké vložila do Fondu na úvod 100 000 € a pridáva ďalší cent za každý podaný tiket klientov. Doposiaľ už bolo odmenených 34 subjektov či jednotlivcov, ktorým bola rozdelená čiastka vo výške 68 700 €. Teraz pribudlo ďalších 30 odmenených, ktorým Komisia Niké pridelila grant v celkovej výške 54 100 €! Celkovo tak už z fondu bolo rozdaných 122 800 €!

Šport mu pomáha vyrovnať sa s následkami pádu

Najviac si z balíka v ďalšej fáze odmeňovania odkrojil Maxim Kováč. Osud sa s ním nemaznal. Bol úspešný v stolnom tenise či squashi, no v sekunde sa jeho život zmenil. Nevzdáva sa a naďalej športuje. „Maxim je obrovský bojovník. Mal vážnu nehodu na lyžiach, ktorá sa mu stala v ten istý mesiac ako Michaelovi Schumacherovi. Lekári hovorili, že ak by bol o 10-15 rokov starší, z kómy by sa možno neprebral. S osudom sa nechce zmieriť a šport mu veľmi pomáha. Posilňuje, hrá ping-pong, pláva a veľmi mu prospieva golf. Práve na golfové tréningy by sme chceli použiť grant z Fondu pre budúcnosť športu, pretože je to šport zameraný na celé telo a udržuje ho v stálej svalovej aktivite.“ hovorí Maximov tréner Petr Mík.

Odmenení sú aj športovci v málo známych odvetviach

Tešia sa aj športovci v odvetviach, o ktorých ste možno doposiaľ ešte nikdy nepočuli. Jedným takýmto je discgolf. Neďaleko Trnavy žije veľký talent tohto športového odvetvia. Volá sa Marko Čačala. Vlani sa vo veku 17 rokov stal majstrom Slovenska. Tento rok sa chystal na svetový šampionát do USA. Necestoval nikam, zabránil mu v tom Covid 19. Ak chce byť v tomto športe ale úspešný, musí sa konfrontovať s najlepšími na medzinárodných podujatiach a práve na to využije získaný grant. „Veľmi ste ma potešili. Získané prostriedky mi pomôžu v ďalšom napredovaní,“ uviedol Marko.

Ďalšie odvetvie, o ktorom ste možno ešte nikdy nepočuli, je aj plutvové plávanie. V Senci je dokonca klub s názvom Sport Club, venujúci sa práve nádejam tohto odvetvia. „Plutvové plávanie je tak málo známy šport, že získať akékoľvek financie je extrémne náročné. Podpora z fondu preto pre nás znamená veľmi veľa,“ prezradili zástupcovia klubu.

Podporu získal aj zástupca Spartan Race

Teší sa aj zástupca čoraz populárnejšieho obľúbeného prekážkového behu Spartan race Jakub Adamec. Má 20 rokov, no medzi rovesníkmi je v TOP 3 na Slovensku. „Ďakujem vám krásne. Veľmi si vážim vašu podporu. Myslím si, že v aktuálnej ťažkej a nezvyčajnej „koronasezóne“ mi vaša podpora pomôže vykryť náklady až na pol roka, čomu sa nesmierne teším.“

Si športovec? Získaj aj ty podporu!

Ak chceš byť medzi odmenenými aj ty či tvoj klub, je to jednoduché. Nahraj vtipné a zaujímavé video, v ktorom sa predstáv a v krátkosti uveď dôvod, na čo chceš získať grant. Následne ho prihlás do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk a možno aj ty alebo tvoj klub získa podporu, ktorá vám pomôže v športovom raste. Veľa šťastia!

Informačný servis

K téme

Rory Sabbatini je Niké Športovcom mesiaca august! Niké rozdáva v Megabanku 27 500 000 nikov!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.