Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
94107_joga 676x338.jpg
30. októbra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Niké už rozdala takmer štvrť milióna eur na podporu športovcov!

30.10.2020 – Spoločnosť Niké opäť raz odmeňovala športových nadšencov a slovenské kluby, ktorí svoje video prihlásili do Fondu pre budúcnosť športu. Dokopy tak rozdala už 223 900 €. Teraz k vyše stovke doposiaľ odmenených pribudlo ďalších 20 talentov. Medzi nimi sa nájdu jednotlivci so zaujímavými príbehmi, ako aj tímy, pre ktoré je šport neoddeliteľnou súčasťou ich životov.

Vďaka zrkadlám naberie cvičenie nový rozmer

Medzi tými, ktorých spoločnosť Niké podporila, bola aj Andrea Hahnová z Bratislavy, ktorá vlastní Ateliér Surya. Tam precvičuje jogu pre všetky vekové kategórie. Ateliér nedisponoval potrebnými zrkadlami, vďaka ktorým by klienti videli ako cvičia a mohli sa zdokonaľovať. Teraz sa to zmení. „Ďakujeme Vám aj spoločnosti NIKÉ za lekciu do života. Tak ako Vy, budeme sa snažiť ďalej šíriť dobro okolo seba,“ povedala Andrea, ktorá sa k joge dostala po vážnej nehode. Z tej sa rok zotavovala. „Ďakujem za všetkých nás obyčajných ľudí z Dúbravky. Nebudú z nás zrejme  vrcholoví športovci, ani hviezdy s trofejami. Ale keď príde 70-ročná pani, ktorá 20 rokov nešportovala a Vám sa ju podarí nadchnúť pre pohyb, je to víťazstvo pre nás,“ dodala Andrea.

Niké dodala energiu Energy Teamu

Jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich kolektívnych športov je trojkový basketbal. O jeho popularite svedčí fakt, že sa dostal do olympijského programu. Na Slovensku je viacero klubov, jedným z nich je Energy Team. Vznikol v roku 2015 a odvtedy žne samé úspechy na domácej pôde i v zahraničí. Teraz si energiu Energy Teamu všimla aj Komisia Niké, ktorá ho odmenila grantom. „Správou o pridelenej dotácii 3000 eur ste nás nesmierne potešili. Ponúkne nám to priestor posunúť naše fungovanie na lepšiu úroveň,“ povedal Dávid Krč, jeden z členov tímu. Doplnil, že Fond pre budúcnosť športu je pre samotné mužstvo výborná prezentácia a možno sa im vďaka tomu podarí prilákať nejakých ďalších kvalitných hráčov.

Grant získal aj OFK Bošany

Medzi ocenenými je aj Obecný futbalový klub Bošany. „Fond vnímam ako perfektne postavený projekt. V tejto neľahkej dobe, keď sa športu nedostáva dostatok podpory, je to skvelá vec a z pridelenej dotácie máme obrovskú radosť. Ak by bolo takýchto projektov viac aj z iných strán, svet by bol hneď omnoho krajší,“ prezradil šéf klubu Peter Šišmič. Sumu 4000 € chcú v Bošanoch použiť na rozvoj infraštruktúry: „Plánujeme úpravu okolia nášho štadióna. Chceme pripraviť príjemné prostredie pre rozvoj športových zručností všetkých našich hráčov, od predprípravky až po dospelých a viac úsilia venovať do starostlivosti o mládež,“ dodal Šišmič.

Rýchlokorčuliari z Prešova

Menej rozšíreným, ale nie menej atraktívnym športom, je rýchlokorčuľovanie. Prešovský ŠKM Akademik aktuálne vychováva deti od 5 do 16 rokov. Ukážková práca s mládežou s množstvom úspechov zaujala aj porotu Fondu pre podporu športu, ktorá sa „šortrekárov“ rozhodla odmeniť sumou 2 400 €. „Super, bodaj by sme takéto telefonáty mali každý deň,“ bola prvotná reakcia riaditeľky klubu Blanky Hympánovej. Financie sa im v tejto dobe veľmi zídu. „Hala v Prešove je nedostupná a preto musíme cestovať do Košíc. Kvôli korone zase bolo povolených maximálne 6 ľudí na jednom mieste. Halu sme museli prenajímať na viac hodín a výdavky sa tak znásobili. Minúť podporu, za ktorú sme vďační, naozaj nebude problém.“

Vytrvalo bežal za výhrou

Medzi odmenených patril aj Patrik Vyšňovský, ktorého Niké podporila sumou 2000 €. „Fuuuuha, to ste ma teraz veľmi potešili. Ani neviem, čo mám na to povedať. Peniaze použijem na bežecké pomôcky, botasky, výživu a sústredenia.“ Patrik sa behu začal venovať v 19-tich rokoch, čo však nepovažuje za prekážku. „Už od detstva som si hľadal šport, ktorý by mi sadol. Bol to vytrvalostný beh“, povedal športovec, ktorý medzi svoje najväčšie úspechy považuje 3. miesto v polmaratóne v Košiciach, kde mal konkurenciu zo 61 krajín.

Si aj ty športovec? Získaj podporu pre seba alebo svoj klub!

Niké spustila Fond pre budúcnosť športu v júni. Hlavnou myšlienkou je pomáhať amatérskym športovcom či športovým klubom na celom Slovensku.

Na úvod vložila do fondu 100 000 € a za každý podaný tiket pridá jeden cent. Doteraz spoločnosť odmenila 126 klubov a jednotlivcov, ktorým už rozdala sumu 223 900 €! Ani ostatní nemusia vešať hlavu, s podporou Niké pokračuje Fond aj naďalej.

Milujete šport a chcete to niekam dotiahnuť? Podporíme vás. Stačí nahrať krátke video, pridať štipku kreativity a humoru, ktoré presvedčí porotu o tom, že práve vy ste najlepší kandidát na získanie grantu. Následne nahrávku prihláste do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

Informačný servis

K téme

Niké je tipovanie a Peťa je lyžovanie! Petra Vlhová vstupuje do novej sezóny s novým brandom a ešte intenzívnejšou podporou zo strany Niké! Niké športovcami mesiaca september sú Baláž s Myšákom!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.