Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95729_new project 9 676x444.jpg
25. mája 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Niké Športovec mesiaca Marek Hrivík podal skrz Fond pre budúcnosť športu pomocnú ruku mladému atlétovi!

25.5.2021 – Víťazom ankety Niké Športovec mesiaca sa v apríli stal hokejista Marek Hrivík. Porota mu udelila najviac bodov za vynikajúce výkony v jednej z najkvalitnejších hokejových líg na svete – švédskej Elitserien, v ktorej sa stal najproduktívnejším hráčom! Marek, ako víťaz ankety, zároveň využil ponuku od spoločnosti Niké a vybral si talentovaného športovca, ktorý získa finančný grant v hodnote 5 000 eur z Fondu pre budúcnosť športu.

Projekt spoločnosti Niké vznikol v júni minulého roka, v období prvej vlny pandémie, kedy sa celý šport prakticky zastavil. Niké, ako tradičná slovenská rodinná firma, ktorá je na trhu už 30 rokov, cítila potrebu v tom najťažšom období podať pomocnú ruku slovenskému športu. Doposiaľ skrz Fondu podala pomocnú ruku vyše 200 športovým subjektom, medzi ktoré rozdelila sumu v hodnote viac ako 400 000 eur!

Pozitívny názor na spomínaný projekt má aj samotný Marek: „Teší ma, že je na Slovensku takýto projekt, keďže peniaze na šport sa hľadajú veľmi ťažko. Myslím si, že individuálne športy to majú ešte o niečo zložitejšie a aj preto považujem Fond pre budúcnosť športu za skvelý nápad,“ povedal na margo Fondu Marek Hrivík.

Grant venoval mladému atlétovi

Možnosť podporiť talenty dostal aj Niké Športovec mesiaca apríl Marek Hrivík. Jeden z lídrov našej reprezentácie na blížiacom sa svetovom šampionáte po vyhlásení ankety Niké Športovec mesiaca rozhodol, kto dostane štedrú podporu z Fondu pre budúcnosť športu. Na základe tipu od svojho známeho si vybral mladého atléta Petra Ďuricu z Krupiny, ktorého minulý rok postihla obrovská tragédia.

„Zhorel im rodinný dom, ktorý si postupne budovala jeho mama. Po tom, čo sa im udialo, boli finančné prostriedky na jeho ďalší rozvoj v športovej kariére dosť obmedzené. Aktuálne sa pripravuje na svetovú univerziádu v Číne a potreboval by vycestovať na sústredenie. Preto som sa rozhodol, že ho takýmto spôsobom podporím a budem mu držať palce,“ povedal hokejista.

Odmenený bol šokovaný

Samotný ocenený Peter Ďurica mal obrovskú radosť, že si ho Marek Hrivík vybral. „Nechcel som tomu sprvoti veriť. Bol to šok. Som z toho fakt prekvapený, že si vybral práve mňa.“ Mareka Hrivíka pozná, vníma ho ako skromného človeka. Pozitívne vníma aj Fond pre budúcnosť športu, z ktorého teraz získal grant v hodnote 5 000 eur. „Poznám ho, aj som niektoré videá zdieľal. Je to asi jediný projekt svojho druhu, ktorý vlastne takto podporuje amatérskych športovcov,“ dodal Ďurica. Podporu z Fondu využije na sústredenie do Kene, kde by mal absolvovať prípravu v nadmorskej výške 2200 metrov. „Pre nás vytrvalcov sú práve takéto podmienky ideálne na zlepšenie našich výkonov.“

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu!

Ak aj vy patríte medzi odhodlaných športovcov, alebo máte mladé športové talenty vo svojom okolí, neváhajte a zapojte sa alebo zdieľajte možnosť získania štedrého grantu z Fondu pre budúcnosť športu od Niké. Stačí zaslať krátke video so štipkou originality na stránku https://nikefondsportu.sk. Možno sa práve vy alebo vaši známi stanete ďalšími odmenenými, ktorí majú našliapnuté stať sa nasledovníkmi svojich športových idolov. Veľa šťastia!

Informačný servis

K téme

Rory Sabbatini je Niké Športovcom mesiaca august! Niké rozdáva v Megabanku 27 500 000 nikov!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.