Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
94937_image0 676x451.jpeg
17. februára 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Niké Športovec mesiaca január nominoval na podporu talentovanú lyžiarku: Stane sa z Dominiky vďaka Fondu pre budúcnosť športu nová Petra Vlhová?

17.2.2021 – Vybral si ju jej veľký športový vzor. Mladá lyžiarka Dominika Maršáleková donedávna ani len netušila, aké veľké šťastie sa na ňu usmialo. Aktuálna vicemajsterka sveta, lyžiarka Petra Vlhová, Niké Športovkyňa mesiaca január, rozhodla, že sa držiteľkou štedrého grantu v hodnote 2 500 eur stane práve Dominika. Ten získa z Fondu pre budúcnosť športu, projektu spoločnosti Niké, ktorý podporuje amatérskych športovcov a športové kluby vo svojom rozvoji.

Po roku sa na televízne obrazovky vrátila známa anketa s upraveným názvom Niké Športovec mesiaca. Odborná porota zložená zo športových novinárov a expertov udeľovala body športovcom, ktorí v januári dosiahli významné úspechy.

Víťazkou sa stala lyžiarka Petra Vlhová, ktorá okrem exkluzívneho honoru získala možnosť vybrať si klub alebo športovca, ktorého finančne podporí hlavný partner ankety, spoločnosť Niké a to prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu. Jednou z tých, ktorých si zvolila je práve Dominika Maršáleková. Aj napriek hrozivému úrazu, ktorý utrpela v minulosti, na sebe pätnásťročná športovkyňa neustále pracuje, vďaka čomu sa jej črtá hviezdna budúcnosť.

Keď sa Dominika, ktorá aktuálne trénuje v Taliansku dozvedela, že z Fondu pre budúcnosť športu získala podporu, aby si mohla plniť svoje športové sny, neskrývala úprimnú radosť.

„Ďakujem. Je to parádny pocit a vždy je to veľká pomoc. V Taliansku je tá príprava finančne náročnejšia. Každé jedno euro určite pomôže. Petru osobne poznám a vnímam ju ako najväčšiu súčasnú osobnosť slovenského športu. Je vzorom nielen pre nás slovenských lyžiarov, ale aj deti z iných športových odvetví,“ povedala mladá lyžiarka, je bola za podporu z Fondu veľmi vďačná.

„Fond pre budúcnosť športu je určite skvelá pomoc športovcom. Bodaj by takých fondov bolo u nás viac. Vďaka nim by sa mohlo rekreačne aj vrcholovo pripravovať viacero detí a mladých ľudí, ktorí žijú športom a robili by svojimi výkonmi radosť ľuďom na Slovensku, presne tak, ako sa to darí Peti,“ odkázala Dominika, ktorá zároveň pozitívne hodnotí Petrine tohtoročné výsledky.

Najprv ju fascinovala rýchlosť, teraz víťazstvá na svahoch

Dominiku k lyžovaniu priviedol starší bratranec so sesternicou. Mala vtedy štyri roky a postupne s nimi začala chodiť na tréningy, neskôr aj na súťaže. Netrvalo dlho a dostavili sa prvé významné úspechy, ktoré však vystriedala hrozivá udalosť.

V ôsmich rokoch mala za sebou skvelú sezónu, počas ktorej vyhrala všetky preteky. Pred posledným však vyletela z trate a narazila do vyvráteného stromu. Dominika utrpela krvácanie do mozgu a mnohopočetné zlomeniny. Rehabilitácia trvala vyše polroka, pričom dievčina, ktorá len o vlások unikla smrti, sprvoti ani na lyžovanie nepomyslela. Radu jej vtedy dala aj samotná Petra Vlhová.

„Petra mi poradila, že napriek zraneniu sa nemám báť a jazdiť stále tak isto odhodlane ako predtým. Dúfam, že do budúcnosti keď budem staršia budem mať viacej príležitostí na tréning s ňou a opäť sa niečo naučím,“ spomína talentovaná lyžiarka.

Späť v hre

Aktuálne mladá lyžiarka trénuje v Taliansku, kde  sa zároveň stala členkou tímu Kronplatz Racing Center. Jej trénerom je Sascha Sorio. „Tento rok chcem v Taliansku dosahovať dobré výsledky. Nevieme však, či sa tu budú konať nejaké preteky. Mojim cieľom je zlepšovať sa každým dňom. Budúci rok hádam budeme môcť naplno pretekať,“ komentuje situáciu Dominika, minuloročná víťazka medzinárodných pretekoch v Záhrebe.

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu!

Ak aj vy milujete šport a chcete to niekam dotiahnuť, zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu. Stačí nahrať krátke video, pridať štipku kreativity a humoru, ktorá presvedčí porotu o tom, že práve vy ste najlepší kandidát na získanie grantu. Následne nahrávku prihláste do Fondu na stránke http://www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

Informačný servis

K téme

Fond pre budúcnosť športu opäť odmeňoval. Rozdal už takmer 700-tisíc eur V Klube Niké vám každý deň vrátime až 10 €

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.