Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. decembra 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nie sú prsia ako prsia

BRATISLAVA 10. decembra – Silikónové implantáty sú na ústupe. Čoraz viac žien si uvedomuje, že väčšie prsia je možné získať aj bez skalpela a umelých „vypchávok“. Narkóza, jazvy, bolesti, dlhá rekonvalescencia, problematické hojenie rán, zápal, možnosť odmietnutia implantátov ako cudzieho predmetu v tele, to všetko je reálne. Preto už mnohé ženy navštívili bratislavskú kliniku modernej liposukcie MedicomVIP pod vedením MUDr. Martina Šimkanina. Táto ako prvá na Slovensku priniesla najvyšší štandard v plastickej a estetickej chirurgii, tumescenčnú liposukciu a zväčšovanie prsníkov vlastnými kmeňovými a tukovými bunkami.

Mnohé kliniky ponúkajú svojim klientkam plnší dekolt vďaka tejto pokrokovej metóde, no v skutočnosti im do tela vpravujú iba tukové bunky. Nemajú totiž potrebné vybavenie na extrahovanie a spracovanie telu vlastných kmeňových buniek. Práve tie sú dôležitou súčasťou výplňového materiálu. A to pre ich schopnosť vlastnej regenerácie a opravy poškodených buniek a tkanív. Bez použitia špeciálne spracovaných kmeňových buniek je zväčšovanie prsníkov iba presúvaním tuku z bokov, stehien alebo brucha do prsníkov, avšak iba na dobu určitú, bez trvalého efektu. Na rozdiel od takýchto kliník, MedicomVIP už od svojho založenia klientkam aplikuje výlučne zmes tukových buniek s kmeňovými bunkami.

Klientke je najprv tumescenčnou liposukciou z problémových partií odobratý tuk. Prvé vpichy ihlou, kedy sa do podkožia vstrekuje tumescenčná tekutina s anestetikami, môžu byť pre niektoré klientky mierne bolestivé. Následne ošetrená oblasť znecitlivie, na dotyk je chladná a samozrejme zväčší svoj objem, keďže je do nej aplikovaný tumescenčný roztok, ktorý rozpustí prebytočný tuk určený na odsatie. Samotnú liposukciu klientka však vôbec necíti, ide o bezbolestný zákrok. Liposukciou získaný materiál je laboratórne spracovaný, čím sa získajú extrahované kmeňové bunky a tukové tkanivo, ktoré je zbavené zápalových buniek, väzivových vlákien, krviniek a balastných látok. Tento jedinečný materiál, určený na aplikáciu do prsníkov, ktorý sa stane ich prirodzenou súčasťou. Celý priebeh zákroku, tumescenčná liposukcia aj samotná aplikácia kmeňových a tukových buniek, je ambulantný iba s použitím lokálnej anestézie, na liposukciu sú použité veľmi tenké kanyly a na implantáciu buniek injekčná ihla. Toto je jednou z mnohých výhod oproti iným metódam, že síce ide o invazívny zákrok, no nie je to štandardná operácia s narkózou, jazvami, hospitalizáciou, dlhou a v niektorých prípadoch aj bolestivou rekonvalescenciou.

Príprava na liposukciu trvá 30 – 60 min., samotná liposukcia približne rovnako dlho, extrakcia kmeňových buniek a spracovanie tukového tkaniva do 45 minút, implantácia buniek približne 20 – 30 minút. Toto časové rozpätie je v závislosti od množstva odsávaného tukového tkaniva a od objemu zväčšenia. Klientka z kliniky odchádza v špeciálnej elastickej bielizni ušitej na mieru, ktorú je nevyhnutné nosiť najmenej 14 dní po liposukcii. Špeciálne podprsenka nie je nutná, nakoľko do prsníkov bol použitý iba telu vlastný materiál a nie umelá výplň, ktorú je nevyhnutné podopierať a stabilizovať. Úplné zotavenie po liposukcii trvá niekoľko dní a prebieha bez obmedzenia akýchkoľvek bežných činností. Väčšiu telesnú záťaž, šport, cvičenie v posilňovni atď. je vhodné začať až 2-3 týždne po zákroku, pričom je vhodné zaťažovať telo postupne. Taktiež je nevyhnutné presne podľa pokynov lekára ošetrovať oblasti, kde bol odsávaný tuk. Po tumescenčnej liposukcii sa môžu tvoriť podkožné
hematómy, modriny, čo je úplne prirodzené. Tieto je vhodné po niekoľkých dňoch ošetrovať gélom alebo krémom s heparínom, ktorý napomáha urýchleniu hojenia týchto modrín.

Zväčšenie prsníkov vlastnými kmeňovými a tukovými bunkami podstúpi vo svete niekoľko tisíc žien ročne, ktoré chcú mať prsia aj po ich zväčšení prirodzené a ich vlastné, nie umelé. Doteraz nebol zaznamenaný žiadny nežiaduci vplyv kmeňových buniek na organizmus.

Tumescenčná liposukcia a zväčšenie prsníkov vlastnými kmeňovými a tukovými bunkami sú jasným a presvedčivým dôkazom toho, že známe „pre krásu sa musí trpieť“ už dávno neplatí.

O tumescenčnej liposukcii a využití kmeňových buniek v plastickej a estetickej chirurgii sa viac dočítate na stránke www.medicomvip.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Piešťany sa zatrasú. Od smiechu Pečeň neohrozuje len alkohol, pre jej záchranu je dôležité upraviť svoj životný štýl

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.