Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. februára 2016 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nie je propolis ako propolis!

Na trhu existuje viacero prípravkov s účinnou látkou propolis. Málokto však vie, že účinnosť prípravkov závisí od biodostupnosti aktívnych zložiek propolisu do krvného obehu. Aby sa dosiahla maximálna biodostupnosť liečivých látok a ich využiteľnosť pre organizmus, je potrebné ich spracovať do vhodnej podoby.

Ktorý propolis je bezpečný?

Surový propolis ako taký nemožno používať, lebo obsahuje hlinu, drevo, slamu, zvyšky hmyzu, vosk a živicu a jeho využiteľnosť v organizme je veľmi malá. Alkoholový výluh obsahuje tiež vosk a živicu, ktoré výrazným spôsobom znižujú rozpustnosť a vstrebávanie aktívnych látok do organizmu. Navyše obe formy propolisu obsahujú potenciálne alergény – peľ a estery kyseliny kávovej.

Z dôvodu výskytu alergických reakcií na propolis talianska spoločnosť Specchiasol disponuje unikátnym patentovaným výrobným procesom, ktorý umožňuje získať čistený a štandardizovaný extrakt propolisu (E.P.I.D.) s výrazne vyšším obsahom účinných látok (polyfenolov), bez vosku a alergizujúcich látok (estery kyseliny kávovej a pele). Navyše neobsahuje ani alkohol, čo umožňuje jeho použitie aj u malých detí a ostatných aktívnych ľudí.

Využitie propolisu E.P.I.D. u detí

inpharm Je známe, že propolis má celý rad protiinfekčných vlastností. Pôsobí proti vírusom, baktériám a plesniam, a zároveň podporuje imunitný systém. Jeho liečivé vlastnosti poznali a využívali aj staroveké národy – Egypťania, Gréci a Rimania na ošetrenie rán, liečbu chrípky a iných infekčných ochorení.

Širšiemu využitiu prípravkov z propolisu bránil výskyt alergických reakcií, ktoré sa vyskytovali približne v 6 % populácie. Toto číslo sa však v posledných časoch zvýšilo hlavne v skupine dospievajúcej mládeže na 13 %. Pri používaní nealergénneho propolisu E.P.I.D., v prípravkoch PREVAPIS JUNIOR PREVAPIS ADULTS. toto riziko nehrozí. Okrem propolisu sa v nich nachádzajú aj výťažky z liečivých rastlín, ktoré pôsobia lokálne na sliznice dýchacích ciest – protizápalovo a hojivo, a tak umocňujú protiinfekčné pôsobenie propolisu, čo sa využíva pri bolestiach hrdla, kašli a posilnení imunity.

Účinná prevencia znižuje chorobnosť

Pozitívny účinok propolisu s výťažkom echinacey potvrdila aj klinická štúdia kde bolo zaradených 430 detí vo veku 1-5 rokov. Výsledky ukázali, že 12-týždňové preventívne podávanie opísanej kombinácie významne znížilo výskyt respiračných infekcií v zimnej sezóne (o 50% oproti placebu), a pokiaľ sa vyskytli, počet dní s chorobou sa znížil (o 59%). Propolisový prípravok znížil aj výskyt zápalov stredného ucha (o 68%) a tiež spotrebu antibiotík (o 50%). Deti liečbu veľmi dobre tolerovali.

Viac informácií a možnosť online nákupu na: www.inpharm.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Stávková spoločnosť Niké generálnym partnerom po basketbale a hádzanej už aj slovenského volejbalu! Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.