Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89271_poster nezna noc 1 676x956.jpg
19. novembra 2018 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Něžná noc v objatí dvoch persón

BRATISLAVA 19. novembra 2018

22.11. / 19:00 / DK Zrkadlový háj

Dve české hudobné osobnosti – Blanka Šrůmová (líderka skupiny Tichá dohoda) a Jan Sahara Hedl (Precedens, DG 307) sa spojili a založili projekt NĚŽNÁ NOC. Prvýkrát v Bratislave v našom DK Zrkadlový háj.

Je nám veľkou cťou privítať dve významné hudobné persóny z českej scény. Stoja za projektom s veľkým ohlasom – Nežná noc. Dva nezameniteľné hlasy – dva životné osudy, ktoré sa odrážajú v silných pesničkách. Zažili úspechy aj pády, vypredané sály a opatrné comebacky. Spevák, textár a pesničkár Jan „Sahara“ Hedl začínal v undergroundovej skupine DG 307. Zapadol aj do ďalšej významnej alternatívy Duševní hrob a zakladal legendárny Precedens. Tam sa stretol s Bárou Basikovou, pre ktorú neskôr tvoril texty, ale stal sa aj autorom ďalších hudobníkov, ako napríklad pre Kamila Střihavku, a blízkym spolupracovníkom Michala Pavlíčka. Svojský a zapamätateľný vokál má tiež speváčka a hudobníčka Blanka Šrůmová. S kapelou Tichá dohoda nahrala dvanásť albumov, s ktorými vypredávali veľké koncertné haly. Z tohto obdobia zarezonovali predovšetkým hity Marioneta a Večírek osamělých srdcí. Šrůmovej osobný príbeh je rovnako fascinujúcim dobrodružstvom. Prešla si tŕnistou cestou unavenej speváčky hľadajúcej vnútornú harmóniu. Fascinácia hudbou Latinskej Ameriky ju zaviala do Peru, kde strávila rok svojho života. Po návrate do Česka sa pomaličky objavovala v rôznych kapelách a pracovala na sólových projektoch. Jan „Sahara“ Hedl a Blanka Šrůmová sa spoznali náhodou. Padli si do oka a stali sa životnými a umeleckými partnermi – v skupine Nežná noc. Okamžite očarili kritikov, ktorí nominovali ich debutový album Neměj strach na žánrovú cenu Anděl v kategórii rock and pop. Poetické piesne sú,  s prvkami rocku, folku, country, pretavené aj do druhej štúdiovej nahrávky Tak se věci mají. Príďte si vypočuť Něžnú noc v jej slovenskej koncertnej premiére.

Informácie:

NĚŽNÁ NOC / DK Zrkadlový Háj  / 22.11.2018  / 19:00 / 6 € /

Video linky:

K téme

Historicko-romantická séria Westcottovci pokračuje Šéfovia parlamentov V4 si pripomenuli Nežnú revolúciu slávnostným koncertom v Divadle Hybernia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.