Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99093_1 1 676x489.jpg
14. júna 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Nezastavujte sa, cestujte na Slovácko!

14.6.2022 – Premýšľate nad nezabudnuteľnou dovolenkou? Máme tip! Slovenská influencerka Adriana Žiačková se vydala aj s rodinou preskúmať karavanom krásy Slovácka. Tento kút Južnej  Moravy je pokladnicou tradícií, malebných krajín, skvostného vína aj gastronómie.

Pripravený je perfektný itinerár pro milovníkov folklóru a lokálnych dobrôt. Načerpajte inšpiráciu, či už sa veziete domov alebo hľadáte nový cieľ vašej dovolenky.

@adriazia rozpráva: „Za svoje instagramové pôsobenie som mala možnosť zažiť veľa spoluprác, no s čistým svedomím môžem napísať, že táto s Južnou Moravou bude podľa všetkého dlhodobo patriť medzi tie NAJ na ktorej som mala možnosť sa spolupodieľať. “

Poďte sa s nami pozrieť na pár bodov jej cesty, celý itinerár máte pripravený na webe Južná Morava.

V Čejkoviciach vás privíta Sonnentor, Slnečná brána. Voňavé kráľovstvo byliniek sa pozerá na okolitú zvlnenú krajinu. Počas exkurzie zistíte, že ekológia im nie je ľahostajná a prírodu tu plne rešpektujú. Ochutnajte ich špeciality priamo v kaviarni a zabavte deti vo veľkej záhrade plnej hier.

Malá dedinka Petrov ponúka jedinečnú prehliadku – uličky bielych pivníc s modrými podhľadmi, ktoré sú plné zručných vinárov a šumivého vína. V Petrove sa nachádza aj prístav na Baťovom kanáli, odkiaľ v sezóne vyplávajú pravidelné plavby. Ak si trúfate, môžete si prenajať čln a riadiť ho sami.

Kam? Možno do Strážnice! Je to jedna z dvoch modrotlačí pod ochranou UNESCO. Počas návštevy sa zoznámite so starým remeslom a môžete si vyskúšať tlač ornamentov. Ak vás láka tradícia, určite si nenechajte ujsť Múzeum Strážnice. Veľký park je plný slamených domčekov, do ktorých stačí nazrieť a ocitnete sa v inom storočí. Kroje, zvyky, ukážky práce našich predkov. V skanzene sa nudiť nebudete.

Na začiatku sme spomenuli, že Slovácko je aj miestom pre mlsné jazýčky. Pivovar Kyjov vás prekvapí neobvyklým sortimentom chmeľu. Môžete nahliadnuť do zákulisia výroby piva a majú aj pivné kúpele. V pražiarni v Kyjove môžete ochutnať vybrané druhy kávy, môžete si kúpiť čerstvo uvarenú kávu na cestu domov. V okolí Radejova objavíte oskorušu, ovocie, ktoré rodia vzácne solitérne stromy. Venovali im celý náučný chodník.

A aké zážitky si Adriana a jej rodina odniesli z putovania po Slovácku?

„Za štyri dni sme navštívili toľko krásnych miest a milých inšpiratívnych ľudí, že ma to stále hreje pri srdci. Či už to bola ochutnávka vín v miestnych rodinných vinárstvach, krásny skanzen v Strážnici alebo spoznávanie tajomstiev modrotlače.

Plavba po Baťovom kanáli bola na mojom zozname už dlhšie a myslím, že to naozaj stálo za to. Tak veľmi, že hneď po našom výlete sme si naplánovali, že tento región opäť navštívime a opäť sa vyberieme na výlet karavanom, pretože ranné prebúdzanie v kempe so spevom vtákov, príprava raňajok na čerstvom vzduchu, to je to, čo by som robila každý deň so svojou rodinou:)“

„Slovácko je naozaj krásne a miestami mi pripomína Toskánsko v Čechách, som milo prekvapená, ach a to víno:) musíte to zažiť.“💚

Informačný servis

K téme

Pri zmene návykov môže pomôcť aj krajšie počasie. Jar je na výzvy ideálna 50 % zľava na vlak: Cestujte so ZSSK na Profesia days

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.