Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90314_pozicka bez dokladovania prijmu 676x451.jpg
30. marca 2019 EkonomikaPôžičky od PRservis.skSITA Diskusia()

Neuveríte, aké vysoké pôžičky si brali Slováci na vianočné darčeky!

BRATISLAVA 30. marca 2019 – Predvianočné obdobie je vo veľkej miere spojené s nákupom vianočných darčekov, ktoré takmer polovica z nás nakupuje impulzívne a podľahne zľavám.

Až 15% z nás si na vianočné darčeky zobralo pôžičku

Podľa posledných informácií si až 20% Slovákov zobralo na financovanie vianočných darčekov pôžičku. To podľa viacerých odborníkov súvisí so skutočnosťou, že síce máme dostatok peňazí na bežnú prevádzku domácnosti, ale na väčšie výdavky počas Vianoc sa nedokážeme dostatočne pripraviť a spôsobujú nám problémy.

Na druhej strane to môže byť spôsobené aj tým, že naša ekonomika rastie a sme ochotní za vianočné darčeky, jedlo a iné výdavky spojené s Vianocami, utrácať viac.

Neuveríte, koľko si požičiavame

Podľa zverejnených údajov spoločnosti KRUK si požičiavame sumy v rozmedzí 500 až 1500 EUR. Čo je možno prekvapením je fakt, že viac si požičiavajú muži (59%) než ženy (41%)

Zrejme ešte naša generácia trpí socialistickým syndrómom, kedy sme museli na mandarínky čakať v radoch a preto teraz chceme oslavovať bohaté Vianoce, nakúpiť veľa hodnotných darčekov najmä pre naše deti a tak sa zadlžujeme.

Plánujete si v budúcnosti aj vy? Porovnávač finančných produktov Financer.com vám pomôže rýchlo, jednoducho a nezáväzne s orientáciou v rýchlych pôžičkách, pomocou ktorých môžete financovať svoje sny aj bez toho, aby ste museli dokladovať svoj príjem.

Pozor na impulzívne nákupy

Neoddeliteľnou súčasťou obdobia po Vianociach  sú všadeprítomné doznievajúce zľavy. Ak si plánujete požičať vyššiu sumu peňazí, pokúste sa takýmto impulzívnym nákupom a zľavám čo najväčším oblúkom vyhnúť. Až 48% z nás všetkých to totiž nedokáže a často kúpime aj to, čo sme pôvodne vôbec nechceli a nepotrebovali.

Účinným riešením môže byť úplne jednoduchý nákupný zozam. Postačí, ak sa ho budete skutočne držať a predídete tak nákupu rôznych zbytočností. Rýchla pôžička do 500 € skutočne môže splniť vaše sny, no iba vtedy, ak ju dokážete zodpovedne a včas vrátiť.

K téme

Na východe Slovenska sa rodí, pod taktovkou veselej partičky Heľenine Oči, nový festival – HELFEST! OneRepublic v Bratislave zahrajú už o pár dní. Koncert otvorí vychádzajúca hviezda Jessia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.