Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. mája 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Nepriznaná

BRATISLAVA 31. mája 2017 – Nepriznaná je nevšedný príbeh z histórie, o ktorom vieme len málo. Je to príbeh o jedinečnom vzťahu jednej z najznámejších osobností našej histórie. Príbeh o láske, ktorá porazila čas…

Hlavná hrdinka je mladá spisovateľka a docentka. Prechádza životnou krízou. Uzatvára sa do seba, svojho domu a kníh. Pod pseudonymom Daniela Dubnická sa namiesto odborných prác zameriava na písanie historických románov. Jej naoko pokojný a starostlivo usporiadaný svet sa však rozpadne, keď pri písaní ďalšej knihy dostáva zvláštnu návštevu.

Dokážu rozhovory s neobyčajným a známym mužom opraviť jej rozbitý svet?
Alebo je ich zmysel v niečom celkom inom?

Čas plynie a do jej života zrazu omnoho viac zasahujú nadprirodzené sily. Nepokojné duše sa snažia nájsť svoj pokoj. A tak sa Daniela musí vydať na svoju najťažšiu cestu dejinami. Musí prísť na to, čo sa v polovici 19. storočia skutočne stalo medzi Ľudovítom Štúrom a Adelou Ostrolúckou.

Michaela Ella Hajduková je spisovateľka, ktorá sa špecializuje na príbehy spájajúce históriu, tajomno a nadprirodzeno, pričom nechýbajú ani láska a vášeň. Po úspešných knižných tituloch Zákon krvi, Nemecké dievča neplače a Nájdem ťa v čase prináša ďalší nevšedný a dojemný román plný histórie, tajomstiev a lásky.

Začítajte sa do úryvku z novinky Nepriznaná – Milovala som Ľudovíta Štúra:

„Slečna Adelka,“ zašepkal. „Ste to vy?“
„Ja,“ šepla som. Srdce sa mi nechcelo upokojiť. Triasla som sa. Nepustil ma. Ako ma zachytil, tak ma stále držal. Ešte nikdy som nebola takto blízko pri žiadnom mužovi. Mlčali sme. Čas sa vliekol a ja som neverila, že sa to deje naozaj. „Ani som nedúfal, že skutočne prídete.“
„Chcela som… Chcela som vedieť, čo je s vami. V Prešporku ma navštívila Karolínka.“
„Moja sestra?“ spýtal sa prekvapene.
„Áno. Má o vás strach. Dala mi pre vás nejaké dôležité listiny. Keď však za mnou prišla Agneška a povedala mi, že ste tu, vôbec som na ne nemyslela.“
„Moja dobrá sestra, moja Karolínka. Vedel som, že je múdra, urobila veľmi dobre, že požiadala o pomoc vás. Môžete listiny nechať u strýka. Ja sa vrátim.“
„Akože vrátite? Veď je na vás vydaný zatykač. Hľadajú vás.“
„To áno, ale nemienim sa len ukrývať.“ Moje oči si viac privykli na tmu a mesiac mi dovoľoval vidieť jeho tvár. Každou ďalšou chvíľou mi čoraz viac pukalo srdce. Bol pri mne tak blízko, tak blízko! A ja som vedela, že moje city sú prisilné. Takmer mi vyšli slzy. Prečo som sa musela zaľúbiť práve doňho? Prečo do niekoho, kto neľúbi mňa? Barón Rothschütz i gróf de Chagny by dali za moju lásku všetko. A moja láska patrila niekomu, kto o mňa nemal záujem.
„Som taký rád, že vás vidím. Ale i nie som,“ chytil ma za ruky. „Slečna Adelka, vždy som si myslel, že ma s vami spája len veľké priateľstvo, hlboká úcta a obdiv. No nie je to tak. Priznal som si to vtedy na Jána. A cítil som to i na Devíne. Nemal by som však! Sľúbil som si vytrvať vo svojich zásadách až do konca, neviazať svoje srdce inam než k národu, obetovať mu všetko. Lenže keď sa dívam do vašich očí, porušujem všetko, čo som si kedy sľúbil.

K téme

Ľuboš Zeman a jeho Malá tichá radosť VÚB je najlepšou bankou na Slovensku už tretí rok po sebe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.