Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júna 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Neobyčajný, nepríjemný a šokujúci, film Oslnení slnkom

Dvaja muži a dve ženy pod horúcim talianskym slnkom premenia dovolenkovú idylu
na súboj plný žiarlivosti.

Slávna rocková hviezda Marianna (Tilda Swinton) trávi pokojnú dovolenku na slnečnom ostrove v Taliansku so svojim partnerom Paulom (Matthias Schoenaerts). Idyla je narušená nečakaným príchodom jej dávnejšieho priateľa, milenca a kolegu Harryho (Ralph Fiennes) a jeho okúzľujúcej dcéry Penelope (Dakota Johnson).
Štvorica sa spočiatku dobre zabáva a užíva si krásne prostredie talianskeho ostrova. Slnkom a horúčavou zaliaty vidiek však začína meniť letnú idylu. Harry mal nad Mariannou ako jej producent vždy moc. Boli z jedného cesta a dnes nechápe, že Marianna môže byť už iná. Medzi postavami narastá dusné napätie. Príjemné a horúcim slnkom poznačené stretnutie sa postupne mení v atmosféru plnú skrytých vášní, nedôvery, podozrievania a hlavne žiarlivosti. Medzi postavami jasne narastá sexuálne napätie ale aj nervozita a úzkosť z drsného prostredia.
Príbeh sa odohráva na talianskom ostrove Pantelleria medzi Tuniskom a Sicíliou. Je to skalnatý ostrov sopečného pôvodu, ošľahaný vetrom, ktorý neustále mení smer a je veľmi nepríjemný. Cesty sú príliš a úzke a nebezpečné. Pohyb po ostrove je obmedzený a slnko spaľujúce. Toto všetko vytvára klaustrofobický pocit a zvyšuje napätie medzi postavami.

https://www.youtube.com/watch?v=1mOVgI0-pb4

Herecký koncert, ktorý rozohrávajú všetci protagonisti filmu pod vedením režiséra Luca Guadagniho ocenili minulý rok na Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach. Vo filme znie hudba Rolling Stones. Slávni hudobníci spolupracovali na dialógoch postavy Harryho ako hudobného producenta. Kostýmy pre Tildu Swinton navrhli a šili v módnom dome Christian Dior.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Unikátna kniha do luxusnej zbierky Program Slovenskej národnej galérie – Apríl 2019

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.