Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
91262_krv1 676x507.jpeg
7. augusta 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Nemocnice majú málo krvi, na výzvu reagovalo v Ružomberku 54 darcov

7.8.2019 – 6. augusta 2019 zorganizovalo Občianske združenie Ružomberčan v spolupráci s Klinikou hematológie a transfuziológie Letnú kvapku krvi.

Išlo o prvý ročník akcie, ktorá nemocnici počas letných prázdnin veľmi pomohla. „V lete je na celom území Slovenska nedostatok krvi. Ľudia, a teda aj pravidelní darcovia, sú na dovolenkách a študenti, ktorí tvoria značnú časť darcov,  prázdninujú,“ hovorí MUDr. Juraj Mitura, Prednosta Kliniky hematológie a transfuziológie ÚVN SPN Ružomberok.

Do pilotného projektu sa zapojilo neuveriteľných 54 darcov z Ružomberka a širokého okolia. Môžeme hovoriť o nadštandardnej účasti. V bežné odberové dni, ktorými sú utorky a štvrtky, príde darovať krv v priemere 20 darcov. OZ Ružomberčan sa dnes preto rozhodlo odmeniť každého, ktorý si našiel čas a prišiel darovať krv. Každý darca od  OZ  získal darčekovú taštičku a zároveň poukážku na obed.

Narazili sme tu aj na takých, ktorí zareagovali na výzvu a krv darovali prvýkrát. „Videl som výzvu na sociálnej sieti a vzhľadom na to, že mám najvzácnejšiu krvnú skupinu, už som sa dlhšie odhodlával. A určite to nebolo naposledy,“ hovorí Stanislav Dutka, ktorý mal dnes pri darovaní premiéru.

„Veľmi si vážime, že firma Mondi SCP umožňuje svojim zamestnancom darovať krv a to pravidelne, čím našej nemocnici veľmi pomáha. Sme radi, že môžeme aj s pánom Milanom Fiľom komunikovať a spolupracovať pri mnohých príležitostiach,“ uviedol prednosta Kliniky hematológie a transfuziológie, MUDr. Juraj Mitura.

OZ Ružomberčan:

Občianske združenie Ružomberčan, ktoré založili bývalí zamestnanci SCP a priatelia Ružomberka v júni 2017, má v súčasnosti takmer 8 tisíc členov a patrí k najsilnejším občianskym platformám na prinášanie riešení pre zlepšenie života v regióne Dolného Liptova. OZ ponúka riešenia pre zlepšenie života rodín, seniorov a detí. Presadzuje vytvorenie podmienok a prijatie takých opatrení, ktoré zabezpečia dlhodobý rozvoj podnikania a priemyslu v Ružomberku, prispieva k nárastu turizmu v regióne formou zatraktívnenia turistických chodníkov a kultúrno-historických objektov. V neposlednom rade pomáha Ružomberku pri riešení neúnosnej dopravnej situácie v meste a to apelom na dobudovanie úseku diaľničnej komunikácie D1: Hubová – Ivachnová a následne vybudovaním južného obchvatu Ružomberka: rýchlostnej cesty R1 Banská Bystrica – Ružomberok.

Inzercia

K téme

Prvý benefičný koncert nadácie Anjelské krídla vyzbieral dve tisíc eur pre onkologických pacientov Jedinečné Terapeutické ihrisko detskej nemocnice na Kramároch podporia nabehanými kilometrami účastníci behu No Finish Line Bratislava

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies