Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. augusta 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Necháp ma zle!

Skvelá novinka pre milovníkov príbehov, aké píše Jojo Moyesová, David Nichols, či Sophie Kinsella. Čarovný príbeh o rodinnom pute, priateľstve a láske. „Pýcha a predsudok“ pre súčasných moderných čitateľov. Oddýchnite si pri novinke Necháp ma zle.

Kim a Harry sú úplné protiklady, ktoré zhodou okolností majú radi tých istých ľudí: Kiminu staršiu sestru Evu a jej malého syna Otisa, ktorému chýba otec.

Kim nejde do hlavy, čo jej krásna voľnomyšlienkarská veľká sestra vidí na namyslenom bankárovi a suchárovi Harrym, ktorý sa vždy zjaví tam, kde ho nechce vidieť. Celé detstvo si ho drží ďaleko od tela (Musí vždy jazdiť v najnápadnejších autách a snažiť sa očariť každého, koho stretne?), zatiaľ čo Harryho obľúbenou zábavou je provokovať a zlostiť Kim.

Harry aj Kim sa príliš držia svojich predsudkov, aby ich zaujímalo, čo sa naozaj odohráva pod povrchom toho druhého. Nerozumejú si, kým nezasiahne najhoršia zo všetkých tragédií. Keď sa ocitnú zoči-voči možnosti, že stratia svojho najdrahšieho človeka, vyplávajú na povrch hlboko pochované tajomstvá, ktoré ich oboch navždy zmenia.

V tomto príbehu Marianne Kavanaghová rieši rodinné putá, priateľstvo a lásku formou pútavého rozprávania. Necháp ma zle je vtipná a dojemná kniha, ktorá si získa srdcia čitateľov na celom svete.

„Zábavný, pichľavý a dojímavý príbeh.“
Daily Mail

Izzie veľmi obdivovala ľudí, ktorí vždy zapadli do spoločnosti. Nechápala, ako to robia. Študovala časopisy, spisovala zoznamy zázračných kozmetických výrobkov a kníh o sebazdokonaľovaní. Pozorne počúvala, keď sa ľudia rozplývali nad jogou, bobuľami goji alebo nad štúdiom japončiny. Znepokojovalo ju, že má príliš nepoddajné vlasy, tučné stehná a že nikto neocení jej hru na fagote. „Pozrieš sa na dievča, ktoré vyzerá ako Kate Mossová,“ povedala raz Kim, „a zdá sa ti, že porušuje všetky pravidlá. No všetci ju napriek tomu milujú. Tak čo si počneš?“ Kim to pripadalo zvláštne. Nech si ľudia myslia, čo chcú. Čo iné môže človek urobiť, než zostať sám sebou?

„S ockom sa rozprával o Michaelovi Owenovi,“ dodala Izzie. Kim na ňu uprela prázdny pohľad.

„Newcastle United. Zranené koleno. Svetový pohár.“

„Ale presne to Harry robí,“ namietla Kim podráždene. Opierala sa o nástenný sušič rúk, zatiaľ čo Izzie – s nohou vo dverách kabínky, aby sa nemohli zatvoriť – sedela na kryte najbližšej záchodovej misy. „Zistí, čo ťa zaujíma, a rozviaže ti jazyk.“

„To predsa nie je zločin, alebo áno? Čo je na tom, že je zhovorčivý?“

Hlavné dvere narazili do steny a do toalety prenikol hluk z reštaurácie na prízemí. „Och, prepáčte,“ ospravedlnila sa žena so žiarivými červenými vlasmi v zelených šatách.

„Nevšímajte si nás,“ poradila jej Izzie. „My sa tu len skrývame pred Harrym.“

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Vzchop sa, dievča! Henkel Slovensko rozdelí 47-tisíc eur na podporu seniorov počas pandémie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.