Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. februára 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Nech žijú ďalšie trapasy!

BRATISLAVA 14. februára 2017 – Harriet Mannersová je opäť tu. A navyše je celkom iná. Je to Modelka!
Už to nie je šprtka, teraz sa z nej stala očarujúca, obľúbená a coolová baba, ktorá žije vo svete módy. Je z nej modelka, ale napodiv, cíti sa menej populárna a ešte trápnejšia ako v čase, keď bola obyčajnou pehavou ryšaňou s okuliarmi na nose. No ponuka modelingovej agentúry ísť v lete na fotenie do Japonska, to znie ako skvelá dovolenka! Aj napriek tomu, že tam musí vziať svoju mierne strelenú starú mamu Bunty alebo že by tam nedajbože natrafila na bývalého frajera, ktorým je zhodou okolností superúžasný model Nick. Harriet sa však nikto nechystá zničiť senzačné dobrodružstvo v Tokiu, na to si vystačí aj sama…

Vypočujte si AUDIO úryvok.
Číta Lucia Vráblicová:
https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-modelka-holly-smalova

Neubehol deň, hodina, minúta! aby sa jej hanbou nečervenali líca. Roztomilé trapasy, ktoré ju privádzali do rozpakov, sa stali našimi obľúbenými storkami. A konečne sme sa dočkali aj pokračovania.

Prečítajte si úryvok z novinky Modelka:

Volám sa Harriet Mannersová a som modelka. Viem to, lebo:

1. Je pondelok ráno a ja mám oblečenú zlatú baletnú sukňu, zlaté sako, zlaté baleríny a zlaté náušnice. Tvár mi natreli zlatou farbou a hlavu obmotali dlhým zlatým drôtom. V pondelok sa zvyčajne obliekam celkom inak.
2. Mám osobného strážcu. Moje náušnice sú také drahé, že mi po každej návšteve toalety kontroluje uši, aby sa uistil, že som ich nespláchla.
3. Celé dve hodiny sa nesmiem usmievať.
4. Len čo si odhryznem zo šišky, aby som nabrala silu, všetci zalapajú po dychu, akoby som sa zohla a oblízala podlahu.
5. Stojí predo mnou chlapík s obrovským fotoaparátom, stále opakuje: „Hej, modelka!“ a lúska na mňa prstami. Je tu aj zopár ďalších drobností – mám našpúlené ústa a každých päť sekúnd spravím takmer nebadaný robotický pohyb –, ale to ešte nič neznamená. Tatko to robí zakaždým, keď v telke beží reklama na autá.

Skutočný dôvod, prečo viem, že som modelka, je tento:
6. Stala sa zo mňa pôvabná, elegantná, štýlová bytosť.

Dalo by sa povedať, že som od nášho posledného stretnutia dosť vyrástla.

Dospela. Rozkvitla.

Nie doslovne. Za posledný polrok, ba i rok som sa z fyzickej stránky vôbec nezmenila. Pokiaľ ide o ženské krivky, puberta si vzala príklad z našej basketbalovej kapitánky – necháva si ma na samý koniec.

Nie, hovorím o metaforickom raste. Jedného dňa som sa zobudila a zrazu BUM! – móda a ja sme boli jedno telo, jedna duša. Spolupracujeme a navzájom si pomáhame, presne ako krokodíl a krokodíliar žltobruchý, ten vtáčik, čo mu vlezie do tlamy a vyzobe zo zubov kúsky mäsa. Pravdaže, v oveľa úchvatnejšom a hygienickejšom zmysle slova.

Poviem vám pravdu: zmenila som sa. Šprtka je dávna minulosť, nahradila ju celkom iná osoba. Očarujúca. Obľúbená. Coolová.

Nová Harriet Mannersová.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Objavte čaro Mara Campingu pri brehu Liptovskej Mary už toto leto Internetový seriál Kavej vyšiel ako nový príbeh a v knižnej podobe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.