Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86927_shutterstock_298467293.jpg
8. februára 2018 PR správyZdravieZdravý život od PRservis.skSITA Diskusia()

Nebezpečné škvrny: Aké ochorenia môžu naznačovať problémy s kožou

BRATISLAVA 8. februára 2018 – Ideál krásy sa v našich podmienkach veľmi cení a niekto je pre dokonalý vzhľad schopný urobiť takmer všetko. Pribúdajúce roky sa ale oklamať vždy až tak celkom dobre nedajú. Jedným z najdôležitejších a zároveň najväčších orgánov, ktorý musí najviac odolávať dôsledkom času je samozrejme koža. Plní svoju ochrannú a množstvo iných biologických funkcií. V závislosti od výšky a hmotnosti konkrétnej osoby, môže byť jej veľkosť od 1,5 do 2 m2.

Smerodajné informácie, ktoré vám môžu pomôcť

Koža má dokonalé vlastnosti a disponuje obrovským množstvom výhod, vďaka ktorým môžeme svoje telo využívať na niekoľko fyzických a psychických aktivít. Opaľovať sa na dovolenke pri mori, alebo si dopriať masáž v rámci lacného ubytovania v Žiline. Občas je toho na kožu jednoducho príliš veľa a ak sa prestávame o tento životne dôležitý orgán starať, môže niektoré zo spomínaných funkcií prestať plniť.

Tiež sa môžu na nej začať tvoriť nepekné škvrny a zafarbenia, s ktorými si nevieme dať rady. Preto by ste sa mali pohodlne usadiť do vaše novej sedačky v tvare U a prečítať si všetky informácie, ktoré budú pre vás smerodajné.

Podstúpte dermtoskopické vyšetrenie

Nezabudnite, že niektoré patologické stavy vedú časom ku komplikáciám a môžu spôsobiť vážne poruchy vo vašom tele, čo si často vyžaduje naliehavú liečbu. Každé omeškanie môže viesť k zhoršeniu choroby a k šíreniu tohto procesu.

Nemali by ste to brať na ľahkú váhu, pretože aj toto môže byť znakom, že sa blíži ochorenie a organizmus s ním bojuje. Niekedy je teda nutné uvažovať nad odstránením znamienok, ktoré môžu byť veľmi nebezpečné a signalizovať rakovinu kože. Tak na nič nečakajte a dajte si ju vyšetriť.

Alergická reakcia na chlad

Nečakané sfarbenie kože môže signalizovať všeličo. Studená alergia sa najčastejšie prejavuje ako urtikária, alebo pod viac známym názvom žihľavka.  Vo forme pľuzgierov a červených škvŕn rôznej veľkosti a tvaru v otvorených oblastiach kože, ktoré sprevádza svrbenie a opuch. Neskôr sa na ich mieste objavia vyrážky, ktoré pripomínajú popáleniny zo žihľavy. Tiež vás môže prepadnúť slabosť a triaška.

Ak sa teda chystáte lyžovať a máte problematickú pleť, okrem dobrého poistenia na hory si pribaľte aj teplé rukavice, čiapku, šál a špeciálne krémy, ktoré tieto reakcie zmierňujú.

Dermatitída

Počas zlého počasia sa u ľudí s citlivou pokožkou môžu objaviť na tvári červené škvrny a suché miesta, ktoré sprevádzajú mierne svrbenie a pocit napätia.

Takéto alergické reakcie sa môžu prejaviť aj po aplikácii kozmetických prípravkov a používaní čistiacich prostriedkov. Takíto ľudia si musia dávať na veci v ich okolí väčší pozor a používať len to najlepšie. Kupovať kvalitné obliečky a nosiť oblečenie, ktoré je hypoalergénne.

Dôsledná starostlivosť o pokožku sa vám vráti a prinesie vám chvíle plné radosti. Patrí k nej  pravidelnosť a kontrola u odborníkov, ktorí vás zároveň včas a najlepšie uchránia pred prípadným nebezpečenstvom. V dnešnej dobe sa neoplatí podceňovať naozaj nič, tak si svoje telo všímajte a dlhodobé zmeny radšej konzultuje s dermatológom.

K téme

Spojenectvá medzi ženami sú najväčšou silou na planéte. Príbeh Nezlomné Revolučná zmena: Automobilové opravovne Ministerstva vnútra SR rozširujú opravy aj na elektromobily

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.