Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
94052_gettyimages 1150335759 676x451.jpg
26. októbra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Napriek celosvetovej pandémii a sankciám spoločnosť Huawei rástla aj v treťom štvrťroku

26.10.2020 – Technologická spoločnosť Huawei zverejnila svoje hospodárske výsledky za uplynulé tri štvrťroky 2020, ktoré boli napriek dôsledkom pandémie Covid-19 a obchodnej vojny medzi USA a Čínou priaznivé. Firma zaznamenala nárast tržieb na úrovni 9,9% oproti rovnakému obdobiu v minulom roku, celkové tržby dosiahli 671,3 miliardy čínskych jüanov (100,4 mld. Dolárov). Čisté ziskové rozpätie spoločnosti v tomto období predstavuje 8,0%. Počas prvých troch štvrťrokov roku 2020 obchodné výsledky spoločnosti Huawei v zásade spĺňali očakávania.

Globálna pandémia koronavírusu vystavila svetový dodávateľský reťazec spoločnosti Huawei silnému tlaku a jej výroba aj prevádzka sa teraz stretávajú s úplne novými výzvami. Spoločnosť sa ale aj naďalej snaží prichádzať s riešeniami, ktoré jej umožňujú postupovať vpred a plniť svoje záväzky voči zákazníkom a dodávateľom.

Huawei sa v budúcnosti chce zamerať predovšetkým na rozvíjanie svojich silných domén – umelú inteligenciu (AI), cloudové služby, 5G technológie a výpočtovú techniku. Cieľom je najmä vývoj priemyselných aplikácií prostredníctvom sietí piatej generácie. Spoločnosť si stanovila za cieľ pomôcť firmám v rozvoji ich podnikania a vládam v posilnení digitalizácie priemyslu.

Odvetvie telekomunikačných technológií sa stáva nielen základným kameňom modernej spoločnosti, ale aj významnou hnacou silou trvalo udržateľného sociálneho, ekonomického a environmentálneho rozvoja. Spoločnosť Huawei verí, že sa zdravý ICT ekosystém sa bude v blízkej dobe opierať o otvorenú spoluprácu a vzájomnú dôveru. Spoločnosť chce vytrvať vo svojom nasadení v boji s pandémiou, v podpore ekonomického rastu a vo svojich krokoch vedúcich k spoločenskému pokroku.

Poznámka: Výmenný kurz použitý na prepočet čínskeho jüanu (CNY) na americké doláre (USD) predstavuje 1 USD = 6,8101 CNY.

Informačný servis

K téme

Mototechna tento rok predala už vyše 8 tisíc zánovných áut, o 13 % viac ako vlani Dohodnite si u lekára očkovanie proti chrípke – od Unionu ho máte zadarmo

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.