Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. júna 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Náklady spojené s únikom dát rekordne rastú

BRATISLAVA 2. júna – Ponemon Institute v spolupráci so spoločnosťou IBM zverejnil svoju každoročnú štúdiu o škodách spôsobených únikom dát: Cost of Data Breach Study: Global Analysis. Na základe porovnávacej štúdie 350 firiem z 11 krajín sa ukázalo, že priemerné konsolidované náklady na dátové úniky predstavujú 3,8 milióna dolárov, a v porovnaní s rokom 2013 narástli o 23 percent.

Štúdia tiež zistila, že priemerné náklady spojené s každým strateným, alebo odcudzeným záznamom obsahujúcim citlivé alebo dôverné informácie, sa zvýšili o šesť percent, zo 145 na 154 dolárov. Najvyššie sú tieto náklady v zdravotníctve, kde každý takýto stratený záznam stojí až 363 dolárov. Najvyšší nárast bol zaznamenaný v maloobchode, kde priemerné náklady na stratený záznam narástli zo 105 na 165 dolárov.

„Na základe nášho terénneho výskumu sme identifikovali tri hlavné dôvody, prečo tieto náklady rastú,“ povedal Larry Ponemon, zakladateľ a prezident Ponemonovho inštitútu. „Po prvé, zvyšuje sa nielen frekvencia kyberútokov, ale aj výdaje spojené s vyriešením týchto incidentov. Po druhé, finančné následky toho, že po únikoch dát spoločnosť stráca zákazníkov, majú značný vplyv na náklady. A po tretie, stále viac firiem zaznamenáva rastúce výdaje v súvislosti s právnymi úkonmi, vyšetrovaním, vyhodnocovaním a krízovým riadením.“

Pre firmy sú kľúčové nasledujúce zistenia:

Obstaranie poistenia, ktoré môže znížiť náklady spojené s únikom dát. V prípade, že je vysoká angažovanosť členov predstavenstva, náklady na každý stratený záznam a rovnako na poistenie klesajú.

Kontinuita podnikania má výrazný vplyv na zníženie nákladov spojených s dátovými únikmi.

Najnákladnejšie sú úniky dát v Spojených štátoch amerických (217 dolárov na stratený záznam) a v Nemecku (211 dolárov na stratený záznam). Najnižšie náklady boli naopak zaznamenané v Indii (56 dolárov) a v Brazílii (78 dolárov).

Náklady spojené s únikom dát sa líšia v závislosti od odvetvia. Priemerné globálne náklady na stratený a odcudzený záznam predstavujú 154 dolárov. V prípade zdravotníckych organizácií sa však priemerné náklady môžu vyšplhať až na 363 dolárov, a vo vzdelávaní dosahujú okolo 300 dolárov. Najnižšie náklady na únik dát boli zaznamenané v doprave (121 dolárov) a vo verejnom sektore (68 dolárov).

Väčšinu únikov spôsobujú hackeri a páchatelia pôsobiaci priamo v danej organizácii. Štúdia preukázala, že až 47 percent preskúmaných dátových únikov bolo spôsobených úmyselne.

Náklady na výstražné správy zostávajú nízke, a to aj napriek tomu, že náklady späté so stratenými obchodnými príležitosťami plynule rastú.

Výšku nákladov ovplyvňuje čas potrebný na odhalenie úniku a vyriešenie situácie. Pri úmyselných útokoch trvá v priemere 256 dní, kým sú rozpoznané, v prípadoch spôsobených chybou ľudského faktoru je na odhalenie potrebných 158 dní.

Kompletnú správu si môžete stiahnuť na:
http://www.ibm.com/security/data-breach

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/47022.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Prichádza IT pomoc počas lockdownu Marius Jurgilas na Finweek Bratislava Conference: “CBDC nevnímam len ako odpoveď na krypto, ale aj ako samostatný fenomén.”

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.