Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. septembra 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Najviac nám chutia biele jogurty

BRATISLAVA 7. septembra – Aj keď dnes na pultoch predajní môžeme nájsť skutočne pestrý výber jogurtov, na raňajky väčšina Slovákov obľubuje práve tie biele. Ste prekvapení týmto zistením? Dokazujú to aj výsledky prieskumu, ktorý realizovala spoločnosť Danone s cieľom zistiť naše stravovacie návyky. Jogurty sú výborné na raňajky či desiatu, prospievajú nášmu tráveniu, ale potešia aj chuťové poháriky!

Raňajky bohaté na vlákninu, cereálne zložky, ovocie a nie príliš tučné mliečne výrobky, vedú k znižovaniu rozvoja obezity a cukrovky druhého typu. Denne by sme pritom mali skonzumovať až 3 porcie mlieka alebo mliečnych výrobkov. Novinkou spomedzi jogurtov je napríklad aj Activia Zdravé ráno, ktorá predstavuje kombináciu bieleho jogurtu a chrumkavých müsli. Vychutnať si ju môžete dokonca v troch variantoch – Activia Zdravé ráno Čokoládové müsli s lieskovými orechmi, Activia Zdravé ráno Chrumkavé müsli a Activia Zdravé ráno Medové müsli s orechmi.

Podľa prieskumu si takmer každý deň jogurty dopraje 24 % mužov a až 40 % žien, pričom najvyššia frekvencia ich spotreby je u žien vo veku 26 až 40 rokov a v rodinách s deťmi. Najčastejšie zvykneme jogurty konzumovať, pretože sú zdravé a chutné (37 %), sú za prijateľnú cenu (36 %), zasýtia, keď sme hladní (23 %), či len tak, keď máme chuť na niečo sladké (20 %). Pri svojej relatívne nízkej energetickej hodnote je jogurt bohatým zdrojom plnohodnotných bielkovín, vápnika a rôznych vitamínov skupiny B.

Konzumáciou kyslomliečnych výrobkov zároveň prijímame aj kyselinu mliečnu, ktorá okysľuje pH tráviaceho traktu a zlepšuje tak podmienky pre baktérie človeku prospešné, zatiaľ čo komplikuje pôsobenie tým baktériám, ktoré by nám mohli škodiť. Niet divu, že biele jogurty sú u nás také obľúbené!

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Cestovný ruch v Bratislave: Aké sú jeho najväčšie výzvy a ciele? Doprava zohráva rozhodujúcu úlohu pri výbere zamestnania pre viac ako polovicu respondentov. Dvaja z desiatich Slovákov sa v súčasnosti snažia ušetriť na doprave, ukázal prieskum

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.