Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. decembra 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Najstaršia džezová kapela oslavuje 70 rokov

BRATISLAVA 21. decembra 2016 – Najstaršia džezová kapela na Slovensku Alli Jazz Band v tomto roku oslavuje 70 rokov od svojho založenia. Toto výročie si jej členovia pripomenuli na spoločnom stretnutí v Seredi. Pri tejto príležitosti vydali pamäti zachytávajúce celú históriu a životnú púť kapely. Krstným otcom sa stal známy džezový spevák Peter Lipa.

„Som rada, že džezová hudba je stále živá a že si našla cestu aj k súčasnej mladej generácii,“ uviedla speváčka tejto amatérskej skupiny Magda Lošonská-Packová. Členovia kapely na hudbu nezanevreli a pozorne sledujú dnešné spevácke talenty. Už v minulosti podľa M. Lošonskej-Packovej sa totiž zúčastňovali podobných súťaží ako je dnes Superstar. „Vtedy sa takéto súťaže volali prehliadky tanečných a džezových súborov. Mohli sme tak za hudbou vycestovať aj do zahraničia,“ spomína si. Za svoj džezový idol považuje írsku speváčku Ottilie Pattersonovú, ktorej koncert osobne navštívila kapela v roku 1963 v Trnave.

Skupina Alli Jazz Band aktívne fungovala 56 rokov a 44 dní, na jej úspechoch sa podieľalo počas tých rokov takmer 40 hudobníkov. Získala viaceré medzinárodné ocenenia. „Osobne si vážim striebornú medailu a titul Európska trieda z medzinárodného džezového festivalu v Přerove z roku 1971. V 60-tych rokoch sme prvýkrát začínali nahrávať v televízii a rozhlase, pričom prvého CD sme sa postupom techniky dočkali až po 50-tych rokoch,“ vyznáva sa spevácka legenda Magda Lošonská-Packová.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Cíti sa odkopnutý, ohrdnutý…no nevzdáva sa Pandémia posilnila pozíciu privátnych značiek, najviac slovenských dodávateľov vo vlastnej značke má COOP Jednota

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.