Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. septembra 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Najnovšie IBM systémy zefektívňujú prevádzku firiem

BRATISLAVA 9. septembra – Podľa výsledkov najnovšieho prieskumu C-Suite study spoločnosti IBM (NYSE: IBM), Big Data a analytika, Cloud, ako aj mobilné a sociálne technológie už nie sú len „módnymi slovami”, často používanými v odvetví informačných technológií, ale zohrávajú stale dôležitejšiu úlohu pri rozvíjaní podnikového softvéru a IT infraštruktúry firiem.

Sedemdesiat percent podnikov na svete už dnes využíva Big Data, analytiku, Cloud, ako aj mobilné a sociálne technológie, a až 75 percent vrcholových manažérov firiem si už dnes uvedomuje strategickú dôležitosť týchto technológií pre ich podniky, zatiaľ čo v roku 2012 to bolo 66 percent vrcholových manažérov.

IT infraštruktúra má zásadný význam pre splnenie všetkých požiadaviek zákazníkov v novej ére výpočtových technológií. Nová generácia IBM systémov pomáha zákazníkom pri modernizácií IT prostredia pre stále rastúce veľké objemy dát, tzv. Big Data, Cloud, mobilné a sociálne technológie. Títo zákazníci sa po premigrovaní na IBM systémy môžu presvedčiť, že IT infraštruktúra plní stále dôležitú úlohu v odvetví informačných technológií.
Presvedčili sa o tom už aj mnohí klienti, ktorí presedlali zo serverov iných výrobcov na IBM infraštruktúru, ktorá sa veľmi ľahko dokáže vysporiadať so všetkými ich nárokmi v oblasti Big Data, Cloudu, mobilných a sociálnych technológií.

Napríklad americká spoločnosť Logista Solutions, ktorá je poskytovateľom IT technologických služieb navrhovania dátových centier, je teraz s technológiami od spoločnosti IBM schopná priniesť na trh nový produkt v priemere do piatich dní. S predchádzajúcimi technológiami pritom potrebovala na uvedenie nového produktu na trh najmenej mesiac.

Brazílsky telekomunikačný operátor Algar Telecom dosiahol s mainframami od spoločnosti IBM 50 až 70 percentné úspory v ploche dátových centier, ako aj v nákladoch na energie a chladenie. Celkovú efektívnosť svojej prevádzky Algar Telecom zvýšil až o 30 percent. Portfólio IBM systémov a technológií ponúka klientom širokú škálu možností, ako využiť výhody nových technológií v oblasti Cloudu, Mobile a analytiky.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/systems/infrastructure/us/en/

Fotografie k tlačovej správe nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/photos.wss?topic=1

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Piesňový recitál Jitky Sapara Fischerovej HEINEKEN Slovensko podporuje HORECA segment prostredníctvom HORECA Academy: školí prevádzky v čapovaní aj navrhuje dizajnové interiéry

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.