Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. mája 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Najnovší trend? Zviažte si tuk!

BRATISLAVA 28. maja – S príchodom leta si opäť lámeme hlavu, ako čo najlepšie vyzerať v plavkách, samozrejme s čo najmenšou námahou. Lekári razantné diéty neodporúčajú, špecialisti však spolu s pacientmi stále skúšajú nové a nové liečebné postupy, ktoré by pomohli nám, ktorí bojujeme s kilami, keď už nie k dokonalej, tak aspoň ako tak prijateľnej postave. Najnovší trend ako zabojovať s tukom sa na Slovensko valí z Nemecka, ktoré ešte pár rokov dozadu bojovalo s označením „najtučnejšia krajina EÚ“. „Diabetológovia a obezitológovia sú ako drogoví díleri. Rovnako ako oni okamžite registrujú nové omamné látky na scéna, tak aj my okamžite vieme, na čom nám „fičia“ pacienti. Zaznamenali sme zvýšený dopyt po tvz. „viazačoch tuku“. Ide o produkt, ktorý obsahuje účinnú látku polyglukozamín.

Ten sa vyznačuje vysokou schopnosťou naviazať na seba tuky a redukovať ich výdaj do organizmu. Následne sú vylúčené prirodzenou cestou“ popisuje najnovší trend v chudnutí diabetológ
a obezitológ, MUDr.Jaroslav Fábry. Ako dodáva ide o jeden z mála produktov na chudnutie, ktorý je vďaka svojmu zloženiu na Slovensku oficiálne vedený aj ako zdravotnícka pomôcka. Zároveň ho môžu užívať aj diabetici či celiatici. Bezhlavé chudnutie však špecialista na chudnutie odmieta. „Je nezmyslom, ak sa ten, kto chce chudnúť začne bez rozmyslu napchávať tabletkami na chudnutie.

Formoline L112 je vysoko účinný, ale len pri splnení istých podmienok, ako napr. dodržanie stravovanie a kalorického príjmu, ktorý určite nie je vhodné stlačiť na 1000kcal, ako to niektorí v snahe schudnúť robia. Viazače tukov nefungujú ani pri absolútnom vylúčení tuku zo stravy,“ hovorí Fábry. Slová špecialistu potvrdzujú aj realizované klinické štúdie, ktorými inak väčšina prípravkoch určených na chudnutie neprešla. „Chudnutie nie je vecou niekoľkých týždňov, je to záväzk na celý život. Vždy je však dobré poradiť sa pri zhadzovaní kíl s odborníkom,“ dodáva špecialista na chudnutie.

Fakty o „tučnote“ Slovákov
Slováci patria medzi najtučnejšie národy na svete. 7.miesto v tzv. „rebríčku tučnoty národov“ nám OECD pridelila vďaka tomu, že s obezitou, bojuje viac než 22% dospelých a viac než polovica slovenskej populácie. Približne každému 5.dospelému Slovákovi tak s pribúdajúcim tukom v tele pribúdajú aj chronické ochorenia a vyhliadky na kratší život.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Miloslav Luther ďalším laureátom Zlatej kamery na MFF Art Film 2024 Inovatívny vysávač Miele Duoflex: Váš spoľahlivý partner pre čistejšiu domácnosť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.