Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júna 2013 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Najmocnejší muži Európy mieria na severný Spiš

BRATISLAVA 24. júna – Poslednú sobotu v júni sa stretnú v obci Hniezdne najsilnejší muži Európy. Siláci z Maďarska, Srbska, Poľska a Slovenska budú mať možnosť poslednýkrát si zmerať sily pred majstrovstvami sveta v Číne. Súťaže sa zúčastní čerstvý držiteľ svetového rekordu v nosení balvanov s celkovou hmotnosťou 365kg (Škótsko, jún 2013) Slovák Peter Puzsér.

Prvý ročník súťaže organizátori nazvali Nestville Strong Man. Počas jedného dňa sa každý súťažiaci bude musieť popasovať s prenášanými predmetmi s celkovou hmotnosťou 2,37 tony. Medzinárodných pretekov sa zúčastní 18 silákov v šiestich družstvách zo 4 krajín (z Maďarska, Srbska, Poľska a traja zo Slovenska).

Súťaže silných mužov sa realizujú trocha odlišne ako iné športové zápolenia. V Škótsku súťažia pretekári oblečení v škótskych kiltoch. Na Slovensku budú telá veľkých mužov odeté do stredovekých kostýmov, špeciálne ušitých na túto udalosť. Každý tím bude v jemných detailoch odevu odlíšený. Medzinárodné preteky sa konajú počas druhého ročníka „Dňa otvorených dverí 2013“ v náučno- historickej expozícií tradičných remesiel a liehovarníctva v Nestville Parku, kde bude okrem súťaží bohatý celodenný program pre deti aj pre dospelých.

Zaujímavosti:
– Počas dňa zdvihnú siláci celkove až 26,5 tony.
– Len dvaja z 18 súťažiacich vážia menej ako 100 kg.
– Najúspešnejším súťažiacim je Peter Puzsér, majster sveta v tlaku na lavičke, držiteľ svetového rekordu v nosení balvanov, najsilnejší muž Slovenska 2012.
– Všetci súťažiaci sú oblečení v stredovekých kostýmoch.

Zoznam disciplín:
– kotúľanie sudov – 2x tlačenie 200 l (100 kg) suda na 20 m,
– chôdza s bremenom – nosenie kamenného závažia – dva balvany cca 220 kg,
– zdvíhanie bremena – zdvíhanie dvoch betónových gúľ 100 kg,
– tona pšenice – jedno družstvo prenesenie tonu pšenice v 50-kilogramových vreciach,
– hod záťaže do výšky – hod 6 kusov desaťkilových vriec so pšenicou od 3- do 5-metrovej výšky,
– zdvíhanie sudov na kladkostroji – zdvíhanie dvoch sudov na kladke s celkovou hmotnosťou 560 kg.

Zoznam slovenských pretekárov:

Družstvo 1
– Peter Puzsér
– Ladislav Zsemlye
– Ladislav Pálffy

Družstvo 2
– František Piros
– Szabolcs Matlák
– Zalán Matlák

Družstvo 3
– Gabriel Tóth
– Dávid Nagy
– Tomáš Varga

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Brutálny a nemilosrdný lov na ľudí Sissi – náhodná cisárovná

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie PR správy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.