Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97934_foto 676x507.jpeg
10. februára 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Najlepšie obnovené bytové domy majú opäť šancu zabodovať v súťaži

10.2.2022 – Aj staršie bytové domy môžu spĺňať moderné nároky na bývanie. Stačí, ak sa ich majitelia o ne správne starajú. Snaha zlepšiť energetickú efektívnosť, modernizovať alebo jednoducho skrášliť vlastný priestor na bývanie motivujú ľudí investovať do obnovy bytových domov, v ktorých žijú. Tie najlepšie projekty každý rok hodnotí odborná porota v súťaži Najlepšie obnovený bytový dom.

Súťaž má za cieľ upozorniť na kvalitné projekty obnovy a inšpirovať ku kvalitnej a zodpovednej modernizácii bytových domov na Slovensku. Odborná porota v nej oceňuje tie najlepšie obnovené bytové domy za uplynulý rok. Hodnotí sa nielen kvalita práce a použitých materiálov, ale aj lehota výstavby či dosiahnutý stupeň energetických úspor. „Väčšina bytových domov na Slovensku vznikla do konca 80-tych rokov minulého storočia. V tom čase sa na energetickú efektivitu nekládol taký dôraz ako dnes. Dobre naplánovaná modernizácia bytového domu sa odrazí v lepšej kvalite života jeho obyvateľov a tiež v nižšej spotrebe energie, častokrát o desiatky percent,“ hovorí vedúci odboru komunikácie Prvej stavebnej sporiteľne Jozef Plško.

Súťaž o Najlepšie obnovený bytový dom už 14 rokov organizujú Prvá stavebná sporiteľňa, Združenie pre podporu obnovy bytových domov a vydavateľstvo odborných časopisov V.O.Č Slovakia. Prihlásiť sa môžu správcovia bytových domov, bytové družstvá a spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov, ktorí sú klientmi PSS a v danom roku zrealizovali aspoň jednu zo súčastí celkovej obnovy bytového domu.

Podrobnosti súťaže sú zverejnené na stránke pss.sk. Prihlášku je potrebné poslať najneskôr do 4.3.2022.

Informačný servis

K téme

Odborníci z magazínu Euromoney rozhodli, že najlepšie firemné bankovníctvo má VÚB On je futbalová hviezda, ona jeho šéfka. A bude to poriadne iskriť!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.