Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86727_coop jednota 676x400.jpg
17. januára 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Nadácia COOP Jednota prináša druhý ročník projektu „Program podpory lokálnych komunít“

BRATISLAVA 17. januára 2018 – Po úspechu premiéry projektu „Program podpory lokálnych komunít“ prichádza organizátor Nadácia COOP Jednota s ďalším ročníkom. Zámerom projektu je finančná podpora iniciatív smerujúcich ku zveľaďovaniu svojho okolia a následného zvýšenia spokojnosti s kvalitou života miestnych a regionálnych komunít.

O pridelenie finančného grantu môžu žiadať orgány miestnej samosprávy, mimovládne organizácie a vzdelávacie inštitúcie.

Projekty musia byť zamerané na podporu lokálnych komunít, na podporu rozvoja miestnych a regionálnych iniciatív a podporu účasti občanov na miestnom a regionálnom rozvoji za účelom naplnenia lokálnej potreby alebo riešenia problému. Týka sa to predovšetkým projektov orientovaných na drobné stavby, mestský mobiliár, športoviská, turistické trasy, aktivity propagujúce tradície Slovenska či tradičné remeslá, rozvíjanie vzťahov v komunitách, výsadba a údržba zelene a podobne.

Záujemcovia o udelenie grantu zašlú vyplnený formulár s popisom príslušného projektu do COOP Jednoty v príslušnom regióne od 1. februára do 3. apríla 2018.  Projekty predkladajú obce a mestá, kde sa nachádza predajňa COOP Jednota, a spadajú do jednej z podporovaných aktivít.

Finančná náročnosť projektu, na ktorý je určený grant, by nemala prekročiť sumu 6 000 €.

Opäť bude udelených 26 grantov. Projekty, ktoré postúpia do finále, vyberie COOP Jednota. O získaní samotných grantov rozhodnú zákazníci hlasovaním, ktoré prebehne od 1. mája do 1. júna 2018.

Podrobnejšie podmienky účasti na projekte sú k dispozícii na stránke www.coop.sk.

K téme

Nadácia SPP zverejnila výsledky programu Športuj aj ty! Cena Dionýza Ilkoviča 2024: Nominujte výnimočných učiteľov a učiteľky, ktorí stoja za úspechmi mladých vedeckých talentov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.