Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
98770_gettyimages 1322366346 676x451.jpg
12. mája 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Na úseku Trnava – Smolenice bude v dôsledku výlukových prác zavedená náhradná autobusová doprava

12.5.2022 – Rekonštrukcia trate medzi ŽST Boleráz a ŽST Smolenice zvýši traťovú rýchlosť.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje cestujúcich, že v období od 16. 5. 2022 do 20. 11. 2022 dôjde k výlukovým prácam na úseku Trnava – Smolenice. Dôvodom je rekonštrukcia železničnej trate medzi ŽST Boleráz a ŽST Smolenice, ktorú realizuje manažér železničnej infraštruktúry, Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). Cieľom je bezpečnejšia a plynulejšia prevádzka, zvýšenie traťovej rýchlosti a zníženie prevádzkových nákladov.

Počas celej doby rekonštrukcie bude v úseku Trnava – Smolenice zavedená náhradná autobusová doprava (NAD). Keďže cestná komunikácia kopíruje 22 km železničnú trať, vzdialenosť prepravy sa nemení. Cestovná doba, ktorá je vlakom 25 minút, sa náhradnou dopravou predĺži len o 5 minút. Pri vlakoch Os 2601 (Kúty 3:47 – Smolenice 4:49) a Os 2651 (Senica 3:25 – Smolenice 3:50) dôjde k zmene časovej polohy aj v úseku Kúty – Senica – Smolenice.

Cestujúcich upozorňujeme, že v NAD nie je možná preprava imobilných cestujúcich a bicyklov. Príručné batožiny sú prepravované bez obmedzenia.

Všetky aktuálne informácie s podrobným zoznamom konkrétnych vlakov a NAD sú dostupné na výveskách vo vestibuloch železničných staníc, na výveskách vo vlakoch, aj na webe ZSSK – https://www.zssk.sk/vyluky/.

Podrobnejšie informácie o rekonštrukčných prácach počas výluky poskytne manažér železničnej infraštruktúry Železnice Slovenskej republiky – hovorca@zsr.sk.

Cestujúcim sa ospravedlňujeme za prípadné komplikácie a zníženie komfortu pri cestovaní počas najbližších mesiacov.

Cestovný poriadok Trnava – Kúty.

Informačný servis

K téme

Cyklotúlačky po Žitnom ostrove zavedú výletníkov aj k vrakom lodí uprostred lužného lesa Odhalením pamätnej tabule sme si pripomenuli autora mestskej estakády v Považskej Bystrici

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.