Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89891_cds toruk 1 676x450.jpeg
15. februára 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Na Slovensko vďaka Cirque du Soleil priletí obrovský Toruk. Mytický tvor, ktorý bol kľúčovou témou aj vo filme Avatar

BRATISLAVA 15. februára 2019 – Cirque du Soleil piatykrát mieri na Slovensko. Divákom sa predstavia so šou TORUK – The First Flight (prvý let), ktorá je inšpirovaná filmom Avatar od svetoznámeho režiséra Jamesa Camerona.

Ich neuveriteľné a dych vyrážajúce predstavenia už videli desiatky miliónov ľudí na celom svete a teraz si ich budú môcť opäť vychutnať aj diváci na Slovensku. Svetoznáme zoskupenie Cirque du Soleil po obrovskom úspechu u slovenského publika prichádza do Bratislavy už so svojou piatou šou.

Predstavenie plné pestrých farieb, akrobatických kúskov, ktoré umocní jedinečná hudba, prenesie divákov na planétu Pandora a vtiahne ich do príbehu, ktorý sa odohral tisícky rokov pred udalosťami zachytenými v slávnom filme Avatar.

Príbeh, ktorý diváci počas predstavenia TORUK – The First Flight (prvý let)  zažijú na vlastné oči bol ako legenda prerozprávaný i vo filmovom trháku. Osud Na’vijčanov a legendu o Torukovi  priblížia Cirque du Soleil počas siedmich predstavení na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave od 28. februára do 3. marca 2019.

TORUK – The First Flight (prvý let) je úchvatný svet Avataru Jamesa Camerona, aký ste predtým ešte nevideli. Cirque du Soleil dali do príbehu svoj vlastný jedinečný štýl s neskutočným vizuálnym divadlom, kulisou, bábkami aj hudbou.

Dej je ódou na spolužitie Na’vijčanov s prírodou, ich vierou na základnom prepojení všetkého živého a je prerozprávaný Na’vijskym rozprávačom. Fantastické akrobatické čísla majú čo najviac ukázať Na’vijčanov v ich prirodzenom prostredí s poukázaním na ich silu, telesnosť a pohyblivosť.

Pred očami divákov bude lietať aj mohutný Toruk. Červeno-oranžový vládca oblohy je najväčším predátorom na Pandore. Práve Toruk bol kľúčovým prvkom i v Cameronovom filme Avatar. Počas predstavenia majú diváci možnosť obdivovať až 16 druhov gigantických bábok, ktoré sú ovládane telami artistov, ale aj dokonalú súhru v ovládaní šarkanov, ktoré sa počas scény v pohorí Haleluja  preháňajú aj  publikom.

V šou je 115 kostýmov, čo je v priemere 3,3 kostýmu na jedného účinkujúceho a vytvorených bolo viac ako 1000 položiek – vrátane obuvi, dekorácií hlavy a náhrdelníkov.

Hudba má vystihovať atmosféru Pandory a preto sú použité najprirodzenejšie zvuky ako kroky na suchých listoch, palica udierajúca o peň stromu či vetvy stromu bijúce o zem. Mnoho zvukov vzniklo v lese a sú použité tak, ako boli nahrané, bez úprav v štúdiu. Vlastný nezameniteľný hudobný motív má aj samotný Toruk.

TORUK – The First Flight (prvý let) je mytický príbeh, v ktorom sa dvaja chlapci z klanu Omatikaya, Ralu a Entu, rozhodnú vziať udalosti do vlastných rúk a chcú odvrátiť prírodnú katastrofu, ktorá by zničila Strom duší.

Spoločne s ich novou priateľkou Tsyal, jedinou dcérou vodcu Tawkami klanu, sa vydajú na výpravu do vznášajúcich sa hôr.

Ako tento príbeh dopadne sa diváci dozvedia  na predstavení TORUK – The First Flight (prvý let). Vstupenky sú dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

TORUK – The First Flight (prvý let) je od roku 1984 už 37. Produkciou Cirque du Soleil. Spoločnosť priniesla radosť, sťastie a nezabudnuteľné zážitky  viac ako 190 miliónom divákov vo viac ako 450 mestách a 60 krajinách, na šiestich kontinentoch. Cirque du Soleil má takmer 4000 zamestnancov, vrátane 1400 vystupujúcich umelcov z takmer 50 krajín.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Na Slovensko vďaka Cirque du Soleil priletí obrovský Toruk. Mytický tvor, ktorý bol kľúčovou témou aj vo filme Avatar

K téme

Autosalón Autoshow Nitra opäť v plnej sile! Lahodné recepty a tipy od známej cukrárky Petry Tóthovej

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.