Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. mája 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Na Slovensko prichádza unikátna filmová technológia 4DX™

Nastal čas zmeniť zážitok zo sledovania filmov! Na Slovensko prichádza absolútna novinka, projekcia celovečerných filmov v 4D formáte. Multikino Cinema City, Aupark v Bratislave otvorí pre verejnosť už 12. mája, 2016 svoju prvú kinosálu s revolučnou filmovou technológiou 4DX™, ktorá stimuluje všetkých 5 zmyslov špeciálnymi efektmi, vďaka ktorým divák prežije oveľa intenzívnejší a dokonalejší filmový zážitok.

Prvá 4DX kinosála na premietanie celovečerných hollywoodskych filmov na Slovensku má 140 miest a je vybavená jedinečnými efektmi pripomínajúcimi prírodné živly: od búrky cez vánok, od dymiacej explózie až po hmlu a spŕšku vody. Celkový dojem z filmu, okrem toho, čo diváci reálne vidia na plátne, umocňujú aj špeciálne sedadlá s high-tech pohybom v troch hybných osiach: kymácanie, zdvih a náklony. Dokonca divákov môže prekvapiť šteklenie nôh či chrbta. K premietaniu, ktoré zapojí aj ďalšie zmyslové vnemy publika, divák napríklad ucíti vôňu ruže alebo dotyk kvapiek vody na vlastnej koži, využíva kino technológiu 4DX™. Filmy sú premietané v 2D alebo 3D formáte. Profesionálne projektory poskytnú divákom na plátne krištáľovo čistý obraz a spoločne s kvalitným 5.1 kanálovým zvukom vytvoria strhujúci zážitok zo sledovania. „4DX™ technológia, produkt CJ 4DPLEX Co., Ltd je svetovo prvým 4DX kinom s celovečernými filmami, ktoré ponúka úplne novú možnosť ako vtiahnuť diváka do deja a zároveň
tak zintenzívniť samotný zážitok,“ prezrádza Robert Švec, marketingový manažér Cinema City pre Českú a Slovenskú republiku.

Diváci sa môžu tešiť na najbližšie filmové novinky, ktoré si budú môcť vychutnať všetkými zmyslami v 4DX. Prvé dva filmy, ktoré budú uvedené v novom formáte s vetrom, vôňami a pohybom, budú akčný sci fi thriller, Captain America: Občianska vojna a detský animovaný film Angry Birds vo filme. Obidva v programe už od 12. mája. V nasledovných týždňoch sa diváci môžu tešiť na filmové trháky X-Men: Apokalypsa od 19. mája, Alenka v Krajine za zrkadlom od 26. mája a mnoho iných.

Ambasádorom filmovej technológie 4DX™ s revolučnou 4D dimenziou pre Cinema City, Aupark sa stal moderátor a komentátor, Slávo Jurko, ktorý mal možnosť si ako prvý vyskúšať technologickú novinku a pozrieť si zákulisie. „Neuveriteľný zážitok, ktorý si musí ísť každý vyskúšať,“ hovorí Slávo Jurko.

Všade vo svete, kde bol exkluzívny koncept filmovej projekcie so zapojením vôní, svetiel, vetrov, pohybu sedadiel a ďalších efektov predstavený, zaznamenali 4DX sály obrovský úspech a záujem. Cinema City, Aupark je prvým multikinom v Slovenskej republike, ktoré túto revolučnú 4DX™ technológiu prináša svojim fanúšikom v novej dimenzii zmyslového zážitku.

Na Slovensko prichádza unikátna filmová technológia 4DX™

O CJ 4DPLEX

CJ 4DPLEX je svetovo prvou 4D spoločnosťou kín so sídlom v Soule s medzinárodnými kanceláriami v Los Angeles a Pekingu. Spoločnosť vytvorila 4DX, prvú a vedúcu kino technológiu 4D pre celovečerné filmy, ktoré poskytujú návštevníkom kina pohlcujúci filmový zážitok so zapojením všetkých päť zmyslov publika a tým umožnia, aby sa spojili s filmom a vychutnali si pohyby, vibrácie, vodu, vietor, sneh, osvetlenie, vône a ďalšie špeciálne efekty, ktoré kopírujú vizuálne vnemy z plátna. CJ 4DPLEX prináša 4DX sály pre svojich partnerov spolu so 4DX kódmi pre hollywoodske trháky aj miestnu kino produkciu. Každá sála má pohyblivé sedadlá synchronizované s viac ako 20 rôznymi efektmi a optimalizované tímom skúsených technikov, ktoré maximalizujú pocit ponorenia sa do filmu, mimo hraníc audio a video techniky. Od roku 2009 už viac ako 300 hollywoodskych filmov bolo premietaných v 4DX. V apríli 2016, má 4DX viac ako 31 000 miest v prevádzke v 238 sálach v 37 krajinách.

Pre viac informácií navštívte webovú stránku www.cj4dx.com.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Spojená škola v Šali: Krok do budúcnosti s moderným vzdelaním a širokou škálou odborov ZSSK prevezie retro autá v rámci rely 500km Slovenských. Užite si legendárne preteky zblízka ako spolujazdec v historickom aute

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.