Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. septembra 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Na preventivne.sk sa za týždeň otestovalo viac ako 3500 ľudí

BRATISLAVA 17. septembra – Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. pred týždňom spustila nový internetový portál www.preventivne.sk. Cieľom projektu je podpora prevencie a včasnej diagnostiky so zameraním na desať najčastejšie sa vyskytujúcich civilizačných ochorení. Návštevníci portálu majú možnosť bezplatne a anonymne sa otestovať a informovať sa o prípadnom ohrození svojho zdravia. Stačí odpovedať na 5 jednoduchých otázok a výsledky testu sú k dispozícii prakticky okamžite. Súčasťou portálu je samozrejme aj podrobný popis sledovaných ochorení. Za toto krátke obdobie využilo možnosť otestovať sa už viac ako 3500 ľudí, pričom toto číslo stále rastie.

Prvé štatistiky potvrdzujú známy fakt, že vo všeobecnosti sú k svojmu zdraviu zodpovednejšie skôr ženy, v sledovanom období vyplnilo test na niektoré z civilizačných ochorení 1071 mužov a 2474 žien. Najväčší záujem bol o test na vysoký krvný tlak , ktorý absolvovalo 628 návštevníkov portálu www.preventivne.sk Druhým najviac využívaným testom bol test na rakovinu hrubého čreva a konečníka – 507 a tretím cukrovka – diabetes mellitus – 398. Najviac testovaných bolo z Bratislavského kraja – 957 a najmenej z Trnavského kraja – 315.Pokiaľ ide o vekovú štruktúru poistencov, testovania sa zúčastnili najmä ľudia v produktívnom veku od 25 do 55 rokov. Najhoršie hodnotenie, teda 5 bodov dosiahlo 60 testovaných, ktorí by vážne mali pouvažovať nad kontrolnou návštevou u svojho lekára.

Nový internetový portál VšZP je ďalšou z foriem podpory prevencie, ktorou chce poisťovňa motivovať ľudí k zodpovednému správaniu sa k svojmu zdraviu. Včasná diagnostika a liečba je totiž výrazne lacnejšia ako liečba pokročilejších štádií ochorení, zvyšuje kvalitu života pacienta a poisťovni umožňuje efektívnejšie využitie prostriedkov verejného zdravotného poistenia. Aj preto VšZP v ďalšom období plánuje na portáli preventivne.sk prinášať nové informácie o tom, ako si udržať zdravie a aktivitu od narodenia až do vysokého veku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného auta? 25 víťazných škôl už poznáme, vďaka známemu reťazcu sa deti naučia variť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.