Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
94068_gettyimages 1215247475 676x451.jpg
27. októbra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Na Národnom futbalovom štadióne budú štyri odberové miesta pre testovanie COVID-19

27.10.2020 – Polícia, vojaci a zdravotnícky odborníci včera odsúhlasili umiestnenie zatiaľ štyroch odberových miest pre plošné testovanie COVID-19 na Národnom futbalovom štadióne. O možnosť realizovať plošné testovanie aj na Národnom futbalovom štadióne požiadala investora štadióna NFŠ, a.s. mestská časť Bratislava Nové Mesto.

„Mestská časť Bratislava Nové Mesto nás požiadala o túto možnosť bezprostredne potom, ako sme minulý týždeň avizovali ponuku poskytnúť štátu v prípade potreby na Národnom futbalovom štadióne priestory pre umiestnenie minimálne 72 lôžok pre pacientov s diagnózou COVID-19“, povedal predseda predstavenstva NFŠ, a.s. Pavel Komorník a dodal, že pracovníci NFŠ, a.s. medzitým identifikovali aj ďalšie vhodné priestory pre prípadné umiestnenie núdzovej nemocnice.

„Zatiaľ nemáme odozvu, ale, vzhľadom na medializované informácie o nutnosti premeny lôžok z iných oddelení na lôžka pre pacientov s COVID-19 dokonca už aj v Bratislave, sme zistili možnosti potrebnej dezinfekcie vytipovaných priestorov,  rýchleho nákupu (do týždňa) stoviek nemocničných postelí a zabezpečenie kyslíka pre pacientov s COVID-19, povedal k tomu Pavel Komorník podľa ktorého by sa na Národnom futbalovom štadióne dalo zrejme umiestniť až 300 lôžok pre pacientov s COVID-19.

Informačný servis

K téme

Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities, n.o., venovala ventilačný prístroj detskej nemocnici na Kramároch Na Národnom futbalovom štadióne môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.