Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. septembra 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Na Fakulte masmédií PEVŠ otvoria galériu Karola Kállaya

BRATISLAVA 19. septembra – Pre študentov Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy v Bratislave sa akademický rok 2013/2014 začne netradične. Čaká ich niekoľko nevšedných podujatí a zaiste i nevšedných zážitkov.

Už slávnostné otvorenie nadchádzajúceho akademického roka bude v mnohom výnimočné. Uskutoční sa 23. septembra o 15.00 hodine v aule školy na Tematínskej ulici č. 10 v bratislavskej Petržalke za účasti viacerých vzácnych hostí – ministra školstva Dušan Čaploviča, ministra spravodlivosti Tomáš Boreca, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša, primátora Hlavného mesta Bratislava Milana Ftáčnika a ďalších.

CENA DEKANA
Súčasťou otvorenia nového akademického roka bude udelenie cien dekana fakulty najlepším pedagógom, pracovníkom a spolupracovníkom fakulty za celoživotné dielo, publikačnú činnosť, umeleckú tvorbu, vedecko-výskumnú činnosť a mimoriadne zásluhy. Zvláštnosťou sú i pripravené hodnotné kultúrne vstupy, ktoré umocnia výnimočnosť chvíle.

OTVORENIE GALÉRIE K. KÁLLAYA
Ďalším nevšedným podujatím toho dňa bude slávnostné otvorenie galérie vo vstupných priestoroch budovy školy, ktorej iniciátorom je dekan Fakulty masmédií PEVŠ profesor Jozef Leikert. Galéria je pomenovaná po významnom slovenskom fotografovi Karolovi Kállayovi, ktorý svojou umeleckou tvorbou prekročil hranice Slovenska a výrazne sa zapísal medzi svetových fotografov. Galéria Karola Kállaya ponúkne príležitosť vystavovať renomovaným domácim a zahraničným fotografom, ale bude i miestom na prezentáciu najlepších fotografických prác študentov školy. Otvorená bude v čase prevádzky budovy pre študentov, návštevníkov školy a širokú verejnosť.

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ K. KÁLLAYA, PREZENTÁCIA KNIHY J. SVÁKA
Prvým podujatím v novej galérii školy bude výstava fotografií Karola Kállaya pod názvom Franz Kafka a Praha. Vernisáž sa uskutoční po slávnostnom otvorení galérie a je spojená s odhalením najlepšej študentskej fotografie mesiaca a prezentáciou knihy rektora PEVŠ profesora Jána Sváka Odporúčané

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Katolícka univerzita vykročila na ďalšiu misiu Ochorenia, ktoré nebolia, mávajú ten najbolestivejší dopad. Starajte sa o seba skôr, ako sa o vás budú musieť starať iní

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.