Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Svadby podla ely.jpg
www.bux.sk
21. februára 2018 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Na čo myslieť pri plánovaní svadby?

BRATISLAVA 21. februára 2018  – V prvom rade treba postupovať rozvážne a systematicky. Vždy začať od toho, čo je pre vás najdôležitejšie. Stanovte dátum svadby, urobte si základnú predstavu o svadbe (na papier), zostavte svadobný rozpočet, napíšte zoznam hostí, zarezervujte miesto na obrad a hostinu, vybavte všetky formálne náležitosti…
takto by sme mohli pokračovať ďalej. Výborne to však popisuje novinka Svadby podľa Ely – Príručka nevesty, ktorá slúži ako návod pre všetky zasnúbené dámy, ktoré potrebujú pomoc pri plánovaní svadby.
Každá kapitola je venovaná inej časti svadobných príprav a sprevádza budúce nevesty celým procesom plánovania, aby na nič dôležité nezabudli, udržali si chladnú hlavu a naplno si užili organizovanie svojho veľkého dňa.

Dozviete sa, čo všetko treba zabezpečiť a v akom poradí riešiť jednotlivé úlohy. Ako naplánovať svadobný rozpočet, vybrať miesto na svadbu, kameramana a fotografa či svadobné šaty. Ako sa vyhnúť stresu, čo možno očakávať od svadobného dňa, na čo sa treba pripraviť, ktoré obavy sú úplne bežné.

Počasie, všetky rezervácie, zoznam hostí, rozpočet, zasadací poriadok, prípravy v deň svadby… poznáte 10 problémov, ktoré nevestám nedajú najčastejšie spávať? Prečítajte si o nich.

Aby ste sa v plánovaní nestratili, udržujte si celý čas poznámky a informácie na jednom mieste, ku ktorému budete mať vždy prístup (ideálne v zošite či svadobnom plánovači, ktorý budete nosiť stále so sebou, alebo online zložke, ku ktorej sa budete vedieť dostať z ktoréhokoľvek počítača alebo telefónu).
Na začiatku by ste sa mali rozhodnúť, aký typ svadby chcete (veľkú/malú, vnútri/vonku a podobne) a v akom štýle má byť. Od tejto predstavy sa potom budú odvíjať všetky vaše rozhodnutia, čo sa týka príprav.
Veľmi dôležité je, aby ste sa s predstavou stotožnili obaja a aby ste počas celého plánovania spolu s partnerom komunikovali, radili sa a vzájomne si pomáhali. Nebojte sa tiež požiadať o pomoc, či už rodinu, alebo priateľov. Môže vám to ušetriť veľa peňazí, ale aj času a vybavovania.

 „Plánovanie svadby prebieha vždy rôzne v závislosti od konkrétneho páru, preto to, čo zažili vaši známi, sa vám vôbec nemusí stať a naopak, môžu sa vám prihodiť veci, ktoré nikto vo vašom okolí pri plánovaní svadby nezažil,“ tvrdí autorka knihy Svadby podľa Ely – Príručka nevesty Zuzana Maliníková. Je majiteľkou svadobnej agentúry Svadby podľa Ely. Plánovaniu svadieb sa venuje už niekoľko rokov. Od začiatku o svadobných prípravách aj blogovala, aby čerstvo zasnúbeným párom poskytla potrebné informácie o plánovaní svadby a jej priebehu. Okrem svadobnej agentúry prevádzkuje aj svadobný salón.

Milan Buno, literárny publicista

K téme

Je nebo naozaj otvorené pre všetkých? Dojímavý príbeh Michaly Ries Vzrušujúca a dobrodružná historická romanca Tajomné dedičstvo

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.