Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90642_fb cover  676x297.jpg
29. apríla 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Na bratislavskom Autosalóne komplexné informácie o elektromobilite

BRATISLAVA 29. apríla – Komplexné informácie o elektromobilite, praktické odpovede týkajúce sa používania tohto druhu automobilov, najstarší elektromobil na Slovensku, ale aj súčasné moderné elektromobily nájdu záujemcovia v expozícii ELEKTROMOBILITA & SLOVENSKO — DOBRÝ NÁPAD v rámci 29. ročníka medzinárodného veľtrhu automobilov AUTOSALÓN v Bratislave. Podujatie bude od 30. apríla do 5. mája 2019. Expozíciu pripravilo Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky (MH SR) a Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO). 

Expozícia je súčasťou informačnej kampane k tomuto druhu mobility. Cieľom rezortu hospodárstva je budovanie povedomia o nových druhoch mobility, búranie mýtov a prezentácia elektromobility ako modernej ekologickej dopravy. V bratislavskej Inchebe v hale D na ploche viac ako 600 m2 návštevníci uvidia viaceré exkluzívne exponáty, vrátane historického elektromobilu Detroit Electric z roku 1916 či rozrezaného, ale predsa funkčného elektromobilu. V stánku návštevníci nájdu ďalších domácich a zahraničných vystavovateľov elektrických vozidiel, nabíjacej infraštruktúry a iných služieb mobility. Počas šiestich dní je pripravený bohatý sprievodný program, ktorého súčasťou budú panelové diskusie a prednášky, ktoré ponúknu komplexný pohľad na elektromobilitu. Zamerané budú nielen na súčasnosť elektromobility, ale aj jej budúcnosť, infraštruktúru, zdieľanú elektromobilitu či na vývoj elektrovozidiel a batérií. Program je určený širokej aj odbornej verejnosti, firmám a samosprávam. Ministerstvo hospodárstva SR odprezentuje Akčný plán rozvoja elektromobility v Slovenskej republike, ktorý v marci schválila vláda. Obsahuje 15 konkrétnych krokov, ktoré by mali v priebehu dvoch rokov prispieť k rozvoju tohto druhu dopravy na Slovensku.

„Slovensko je automobilová veľmoc, elektromobilita je trendom v tomto odvetví a ak chceme zostať medzi lídrami, musíme podporiť toto nové smerovanie,“ zdôrazňuje v súvislosti s rozvojom elektromobility štátny tajomník MH SR Vojtech Ferencz. Za kľúčové považuje pripravované spustenie dotácií na nákup elektrických vozidiel, ako aj vyhlásenie výzvy na podporu budovania nabíjacej infraštruktúry určenú pre obce a samosprávy. „Vnímame stále silnejúci trend a preferencie spotrebiteľov inklinujúce k postupnému presunu od využívania a spotreby tradičných fosílnych palív k alternatívnym a udržateľným zdrojom energie,“ dodal.

Generálny riaditeľ SARIO Róbert Šimončič je rád, že agentúra vytvorila v súčinnosti s MH SR atraktívny interaktívny priestor, ktorý plnohodnotne odprezentuje elektromobilitu ako myšlienku a technológiu. „Nová mobilita je všadeprítomná téma. Rezonuje aj v oblasti potenciálnych investícií pre Slovensko, priemyslu, logistiky, zdieľaných služieb, projektov, inovácií, výskumno-vývojovej činnosti slovenských firiem a univerzít. Práve budovanie povedomia a komunikovanie širokého záberu elektromobility pre bežný život rôznych cieľových skupín je dobrá cesta, ako môže Slovensko profitovať z tohto celosvetového trendu,“ uviedol generálny riaditeľ SARIO.

Počas prvého dňa sa uskutoční aj Česko-slovenské stretnutie k čistej mobilite zástupcov rezortov hospodárstva, průmyslu a obchodu, životného prostredia a dopravy oboch krajín. Ide o bilaterálnu platformu, ktorá slúži najmä na výmenu informácií a skúseností pri tvorbe politík na podporu a rozvoj alternatívnych palív v doprave.

https://www.sario.sk/sk/projekty-podujatia/elektromobilita-slovensko-dobry-napad

Inzercia

K téme

Osobnosti zo sveta športu lákajú na deviaty ročník populárneho športového podujatia : Blíži sa Európsky týždeň športu! Moderné slovenské potraviny KRAJ nájdete už aj v novom business centre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.