Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. júna 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Music City ponúkne to najlepšie zo slovenského jazzu

BRATISLAVA 4. júna – Pod hlavičkou Music City prináša Telekom do slovenských miest sériu koncertov kapiel najrôznejších žánrov. Vo štvrtok 13. júna 2013 v Mestskom divadle v Žiline ponúkne výber toho najlepšieho zo slovenského jazzu. Vstup na všetky koncerty je bezplatný. Od 19.00 h sa na Music City v Žiline predstavia kapely TUTU s. Marcelom Buntajom, RetroAct Experience s Martinom Valihorom, Oskarom Rózsom a Eugenom Vizvárym, Andrej Šeban Band, Darkness Positive QuinteT a Big Band žilinského konzervatória

O interpretoch

Andrej Šeban Band založil v 90. rokoch slovenský gitarista, skladateľ, producent a spevák Andrej Šeban ako inštrumentálnu kapelu. Pôvodnú zostavu kapely tvorili okrem Andreja Oskar Rózsa a Marcel Buntaj. Obaja do Žiliny prídu s inými projektmi. Andrej sa po sólovej dráhe nedávno ku svojej kapele vrátil a oživil ju novým obsadením.

Ďalší inštrumentálny virtuóz sa predstaví v česko-slovenskej formácii TUTU. Známy bubeník a klavirista Marcel Buntaj s kapelou spolupracuje už 16 rokov. TUTU je jazz fusion projekt českého skladateľa a klaviristu Borisa Urbánka a v meniacej sa zostave existuje už od roku 1987. Názov rovnako ako tvorba kapely boli ovplyvnené jazzovou legendou Milesom Davisom.

Zostavu jazzových velikánov v Žiline uzavrie RetroAct Experience Martina Valihoru, Oskara Rózsu a Eugena Vizváryho. Základom projektu je groove klávesov, basovej gitary a bicích v zmesi acid jazzu, funku a soulu so zvukom inšpirovaným 70. a 80. rokmi.

Jedného z najlepších slovenských bubeníkov Martina Valihoru netreba predstavovať – hral v množstve slovenských popových, rockových a jazzových kapiel, medzi inými to boli Prúdy, Fermáta, Collegium Musicum a ďalšie. Je zároveň dramaturgom projektu Music City. Oskar Rózsa je popredným slovenským basgitaristom, producentom, dirigentom a skladateľom. Ako hudobník a producent sa podieľal na približne 50 albumoch rôznych umelcov. V roku 1999 nahral jedinečný album Hrana – poctu Marekovi Brezovskému. Bol zakladateľom skupín Free Faces a Barflies. Eugen Vizváry je klavirista a basgitarista a podobne ako ďalší členovia tria je vo svojom obore veľmi vyhľadávaným muzikantom.

Darkness Positive QuinteT je mladá jazzová formácia založená piatimi hudobníkmi z Martina a Žiliny. Na Music City sa predstaví aj Big Band žilinského konzervatória pod vedením saxofonistu Mareka Pastiríka.

O Music City 2013

Základným motívom Music City sú tento rok netradičné hudobné spojenia, garantom ktorých je dramaturg projektu Martin Valihora: „Našim cieľom nie je prepierať pojmy ako komercia či alternatíva, ale skôr objavovať, spájať a dávať priestor, pričom hlavným menovateľom všetkých podujatí je kvalita a hudobný odkaz. Sme presvedčení, že vytváranie neobvyklých hudobných spojení môže roztočiť špirálu vývoja slovenskej hudobnej scény a posunúť ju o niečo ďalej. Čo je ale najlepšie, fanúšikovia môžu byť pri tom a unikátnu atmosféru zažiť spolu s nami,“ povedal o projekte Valihora.

„Music City má viac ako 5-ročnú tradíciu a jeho pokračovaním chceme potvrdiť orientáciu našej značky na hudbu. V tomto roku sme sa rozhodli zmeniť koncept projektu tak, aby bol ešte pútavejší, po hudobnej stránke kvalitnejší a odrážal aktuálne trendy. Práve s ohľadom na zvýšenie kvality ho prinášame na klubovú scénu, teda náročnejšej a užšej cieľovej skupine, “ povedala o projekte Drahomíra Juríková, šéfka marketingovej komunikácie Telekomu.

Termíny a mestá Music City 2013:
11.5. (sobota) – Spišská Nová Ves
13.6. (štvrtok) – Žilina
27.9. (piatok) – Košice
3.10. (štvrtok) – Banská Bystrica

Partnerom projektu je spoločnosť Sony Mobile Communications. Mediálnymi partnermi projektu sú Rádio_FM a Hudba.sk. Viac informácií o projekte na www.t-musiccity.sk.

K téme

Majalésy, koncerty, dni remesiel i vína. Rezort Piešťany pozýva v máji aj na svetovú výstavu a otvorenie letnej kúpeľnej sezóny Electric Guitarland 2024

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.