Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. mája 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

MS 2017 v hokeji budú v RTVS najväčšou športovou udalosťou roka

BRATISLAVA 2. mája – V televíznom vysielaní RTVS sa objaví všetkých 64 zápasov v 33 priamych prenosoch a 31 záznamoch. Jednotka plánuje odvysielať 11 priamych prenosov – všetkých 7 zápasov Slovenska v základnej skupine, v úvodný deň MS ponúkne atraktívny duel Kanada – Česko a v závere MS tri zápasy vyraďovacích kôl šampionátu – jedno štvrťfinále, jedno semifinále a v nedeľu 21. mája aj večerné finále.

Dominantnú úlohu vo vysielaní RTVS budú mať zápasy skupiny v Kolíne nad Rýnom, v ktorej hrá aj reprezentácia Slovenska. RTVS bude mať v kolínskej Lanxess Arene vlastné štúdio, jeho vysielanie bude priamo na mieste zabezpečené z prenosového voza RTVS. Až 64 komentovaných stretnutí sa bude naživo vysielať na špeciálnom hokejovom webe http://hokej.rtvs.sk – jednak pri simulcastovom streame Jednotky a Dvojky a zároveň všetky simultánne hrané zápasy na doplnkovom webovom streame.

„Našu pozornosť upriamujeme predovšetkým na snahu priniesť televíznym divákom a rozhlasovým poslucháčom kompletný prehľad o priebehu majstrovstiev sveta a pokračujeme v úsilí prezentovať MS ako dôležitú udalosť aj vo webovom prostredí,“ uviedol k vysielaniu RTVS zo šampionátu šéf športovej redakcie RTVS Marcel Merčiak. MS tradične budú mať vlastnú špeciálnu webovú stránku. „Hokejoví fanúšikovia na nej nájdu všetky potrebné informácie o vysielaní RTVS zo šampionátu, priebehu turnaja, jej obsah doplnia pôvodné materiály televíznych štábov, videosekvencie s highlightmi všetkých zápasov s dôrazom na obrazový servis ohľadom účinkovania Slovenska,“ doplnil M. Merčiak.

Štáb RTVS bude mať 37 členov (31 v Kolíne nad Rýnom a 6 v Paríži). Komentátormi priamych prenosov budú Pavol Gašpar, Ján Hudok, Matúš Krutý, moderátormi a redaktormi Ľuboš Hlavena, Dominik Kríž, Róbert Barát a Ľubomír Ondráš. Pozvanie na zápasy a do zápasových štúdií prijali bývalí hráči a hokejoví profesionáli Ján Pardavý, Rastislav Staňa, Michal Hreus, Radoslav Hecl, Eduard Hartmann, Martin Pešout, Andrej Výboh a Igor Tóth.

Pri príležitosti MS 2017 RTVS pripravila 15-dielny spomienkový seriál Naj zápasy Slovenska, do ktorého boli vybraté spomienky na najdôležitejšie a najpamätnejšie vystúpenia národného tímu pri účastiach na MS od roku 1996, s dôrazom na zápasy, ktoré viedli k zisku štyroch medailí a k majstrovskému titulu v Göteborgu. Na obrazovku Dvojky sa vráti aj osvedčený formát MS v kocke, ktorý na konci každého hracieho dňa divákom ponúkne kompletný program priamych prenosov či záznamov a obsiahne všetky dôležité udalosti, okamihy a fakty v danom hracom dni. Podobne ako počas vlaňajších MS v hokeji a ME vo futbale sa do vysielania dostane počas veľkého športového podujatia aj zábavný formát Mixzóna.

VYSIELANIE MS 2017 V RÁDIU SLOVENSKO

Rádio Slovensko vyhradí tohtoročným MS v hokeji najväčší priestor vo vysielaní zo všetkých slovenských rádií a ako jediné rádio odvysiela naživo všetky zápasy Slovenska v základnej skupine. V prípade postupu Slovenska do vyraďovacej fázy turnaja pribudnú ďalšie priame reportáže. Prvá rozhlasová programová služba RTVS ponúkne aj priame prenosy zo semifinálových duelov a tiež finále.

„Priamo do dejiska šampionátu posielame vlastný trojčlenný štáb, zápasy budú komentovať skúsení rozhlasoví reportéri Matúš Čunderlík a Adam Bohuš, redaktorsky bude MS v hokeji pokrývať Martin Balážik a vysielanie doplnia ďalší redaktori športu a publicistiky. Okrem komentovaných priamych prenosov prinesieme živé vstupy priamo z dejiska, rozhovory s hokejistami, analytikmi a ďalšími účastníkmi šampionátu, nebudú chýbať zaujímavosti zo zákulisia,“ uviedla šéfdramaturgička Rádia Slovensko Martina Kubániová.

Rádio Slovensko sa hokejovú atmosféru naladí už niekoľko dní pred začiatkom MS v publicistických príspevkoch alebo hokejovými témami v rannom i večernom vysielaní. V päťdielnom Príbehu na týždeň od 1. do 5. mája sa po pätnástich rokoch poslucháči budú môcť vrátiť do zlatých hokejových čias, keď slovenská reprezentácia získala slávne göteborské zlato.

Po roku sa opäť vráti do vysielania Rádia Slovensko aj obľúbená hokejková rubrika Dovolené uvoľnenie, v ktorej bude Maťo Šeďo glosovať výkony slovenskej reprezentácie. Hokej z MS bude mať priestor aj v športovom spravodajstve Rádia Slovensko, v Rádiožurnále a Športovom magazíne.

K téme

KOOPERATIVA prináša nájomné bývanie už aj do Bratislavy – sprístupní 102 bytov v komplexe Ovocné sady Trnávka Antónia Lišková, Maroš Kramár a Sergej Loznica si na Art Filme prevezmú ocenenia Hercova misia a Zlatá kamera

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.