Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. októbra 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVaR: Násilie na ženách má mnohé formy

BRATISLAVA 7. októbra – Pozornosť médií vzbudia až drastické prípady, keď dochádza k závažným zločinom, vraždy nevynímajúc. Ako ukazujú výskumy, každá piata dospelá žena, ktorá má v súčasnosti partnera, zažila z jeho strany násilné správanie. Výskyt násilia na ženách od bývalých partnerov je ešte vyšší, násilné správanie z jeho strany zažilo 28%, z toho vo viac ako 12% prípadov išlo o vyhranené násilie. Osobitne zraniteľné sú obete znásilnenia, ktoré sú často vystavené sekundárnej viktimizácii v procese vyšetrovania a preto väčšina z nich prípad nehlási.
Napriek nespornému posunu v problematike násilia na ženách za ostatné roky je stále potrebné konštatovať, že na Slovensku chýba systémový prístup a koordinované zabezpečenie jednak pomoci ženám zažívajúcim násilie, ale i systematická prevencia. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR dnes preto predložilo do medzirezortného pripomienkového konania návrh Národného akčného plánu pre elimináciu a prevenciu násilia na ženách, ktorého cieľom je vytvoriť, implementovať a koordinovať komplexnú celoštátnu politiku. Plán obsahuje konkrétne návrhy ako je príprava zákona o domácom násilí a násilí na ženách, vytvorenie koordinačno-metodického centra, ale i podpora služieb, vzdelávanie a osveta v tejto oblasti.
Aj keď riešenie problematiky násilia na ženách je behom na dlhé trate, veríme, že plnením predkladaného akčného plánu sa Slovensko posunie na úroveň iných krajín EÚ, ktoré už dokázali tento problém komplexne a účinne riešiť.

Tlačový odbor Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

fi

K téme

Poslanci schválili novelu Zákonníka práce. Posunie fungovanie odborov na úroveň 21. storočia Ako kompenzáciu vysokej inflácie vláda zvyšuje stravné a cestovné náhrady

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.