Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. marca 2014 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Modré hory nahrali pieseň Nepokoj k filmu Slovensko 2.0.

BRATISLAVA 31. marca – „Sedíme v kaviarňach a vedieme reči, ktoré nevedú nikam, v tomto storočí plnom kríz a príbehov.“ Pocit z 20-tich rokov samostatného Slovenska zhmotnili do hudby raperi zo známej formácie Modré hory. Čerství víťazi Radio_Head Awards nahrali titulnú pieseň k novému filmu Slovensko 2.0, ktorý vstúpi do kín po celom Slovensku 10. apríla 2014. Skladba Nepokoj je výstižnou bodkou za filmom, ktorý sa očami 10-tich známych slovenských režisérov pozerá na moderné dejiny Slovenska.

Autormi textu piesne Nepokoj sú rešpektovaní raperi Marián „Bene“ Benkovič a Pavol „Lyrik“ Remiáš, hudbu vytvorili ich kolegovia Tomáš Pekarík a Roland Kánik.

„Máme radi túto skladbu a teší nás, že nás producenti filmu oslovili, nech zrobíme dačo. Je nepokojná, nervózna a plná blábolov, presne ako táto naša malá krajina,“ povedal Bene. Modré hory tak majú na konte prvú skladbu k filmu.

„Modré hory o Slovensku vedia svoje. A neváhajú o tom hovoriť, spievať, hrať bez servítky,” vysvetlili producenti filmu Slovensko 2.0 Zora Jaurová a Mátyás Prikler.

Modré hory sú zjavom na slovenskej hudobnej scéne. Bene a Lyrik sú v žánri rapu etablovanými menami. V nedeľu večer získali cenu Radio_Head Awards v žánrovej kategórii Hip-Hop / Rap / R’n’B za ich ostatný album Big Beat. Bene a Lyrik spoločnými silami prinášajú jazykovo aj obsahovo fenomenálnu výpoveď z tej temnejšej, ťažšie uchopiteľnej, ľahko sebaľútostivej a trochu nekonformnej stránky reality.

Film Slovensko 2.0 je prvý a jediný svojho druhu v dejinách slovenskej kinematografie. Desať režisérskych osobností širokého generačného, názorového a žánrového spektra – Juraj Herz, Martin Šulík, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Mišo Suchý, Ondrej Rudavský, Iveta Grófová, Peter Krištúfek, Viera Čákanyová a Miro Jelok sa pozerá na 20 rokov samostatného Slovenska. Desať 10-minútových filmov rôznych žánrov – od hraného, cez animovaný, dokumentárny až po experimentálny film – prináša osobný, politický, sociálny, humorný aj ironický pohľad na príbeh Slovenska.

Výsledkom je umelecká reflexia moderných dejín krajiny a zároveň reflexia slovenskej kinematografie v jej rôznych podobách.

www.slovensko20.sk
www.facebook.com/slovensko20.sk

Interpret: Modré hory
Názov skladby: Nepokoj
Rok výroby nahrávky: 2014
Autori textu: Marián „Bene“ Benkovič, Pavol „Lyrik“ Remiáš
Autori hudby: Tomáš Pekarík, Roland Kánik
Nahrávané a mixované v roku 2014 v Sonic Cat Studio, Bratislava

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Rok 2023 bol (doteraz) najlepší Slovensko ako turistická destinácia zožalo úspech v írskej televíznej šou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.