Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89357_poster modna tvorba mladych a3 2018 676x956.jpg
27. novembra 2018 PR správyKultúraUmenie od PRservis.skSITA Diskusia()

Módna tvorba mladých s Ferom Mikloškom

BRATISLAVA 27. novembra 2018

29.11. / 18:00 / DK Zrkadlový háj

Móda to nie je iba nakupovanie a sledovanie najnovších trendov, ale aj šitie a navrhovanie vlastného oblečenia. KZP podporuje iniciatívu mladých ľudí ísť študovať návrhárstvo, odevnú tvorbu a dizajn. Výsledkom je ďalší ročník podujatia Módna tvorba mladých.

Platforma Módna tvorba mladých spája študentov s etablovanými profesionálmi. V tomto prípade prezentácia Strednej umeleckej školy scénického výtvarníctva v Bratislave pod odborným dozorom významného módneho návrhára Fera Mikloška. Stredná umelecká škola scénického výtvarníctva vznikla v roku 1965. Postupne sa transformovala až na dnešných šesť hlavných odborov. Pedagógovia čoraz viac kládli dôraz na zvládnutie prechodu do praxe. Študentom chcú odovzdať remeslo, aplikovať teoretické poznatky do praxe a povzbudiť ich k originálnemu – autorskému rukopisu. Aj vďaka vytrvalosti a systematickej práce je škola jediným komplexným centrom scénického umeleckého vzdelávania na Slovensku. Výkladnou skriňou ich vzdelávacieho systému je množstvo známych absolventov. Konkrétne v odbore scénické výtvarníctvo je ním jeden z najdlhšie pôsobiacich slovenských návrhárov Fero Mikloško. Majiteľ vlastného módneho salónu a odevnej značky tvorí pre známe osobnosti ako napr. Alena Heribanová, Dara Rolins, Zdena Studenková, Adela Banášová či Soňa Mullerová. Fero Mikloško príde svojich potencionálnych nasledovníkov nielen povzbudiť, ale aj varovať pred úskaliami ich budúceho povolania. Študentom vysvetlí, čo sa skrýva za úspechom – poctivá práca, rozhľadenosť, súdnosť a potrebná dávka sebakritiky. Fero Mikloško vraví, že prívlastkom módny návrhár si musíte zaslúžiť. Len tak sa vám pomaly podarí vybudovať si renomé a vlastnú značku.

Hudobnými hosťami ďalšieho ročníka Módna tvorba mladých budú gitarista Peter Luha a speváci zo školy La Musica.

Informácie:

Módna tvorba mladých 2018
DK Zrkadlový háj / 29.11. / 18:00 / 3 €

K téme

Český módny e-shop VUCH expanduje na slovenskom trhu. V Bratislave otvoril prvú kamennú predajňu Svadobné inšpirácie a tipy online módnej platformy GLAMI

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.