Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. decembra 2013 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Modelka Eva Cifrová má za sebou operáciu! A o krásu tentoraz nešlo!

BRATISLAVA 10. decembra – Známa modelka Eva Cifrová (31) pred pár mesiacmi potrebovala pomoc chirurgov. Nešlo o jej postavu, prsia ani tvár. Eva mala problém so zrakom.

Výrazná blondínka už od detstva vedela, že jej oči nie sú úplne v poriadku. “Na pravom oku mi zistili astigmatizmus. Túto zrakovú chybu má mnoho ľudí, je to nepravidelné zakrivenie rohovky, ktoré spôsobuje horšie videnie. Prejavovalo sa to najmä pri pozeraní do diaľky a čítaní vzdialenejších nápisov. Nerozoznávala som ani tváre ľudí, ak neboli v mojej blízkosti,“ vysvetľuje Eva. Pred pár mesiacmi sa preto odhodlala na chirurgický zákrok v jednej z bratislavských kliník. Chirurgovia MUDr. Ivo Ďurkovič a MUDr. Tomáš Juhás PhD., pomocou excimerového a femtosekundového laseru, metódou Z-Lasik, nerovnosti na rohovke upravili. „Moje rozhodnutie bolo rýchle. O všetkom som sa dôkladne informovala. Najviac som sa obávala, či nie je zákrok bolestivý, ale doktori ma ubezpečili, že je to bezbolestná metóda,“ hovorí modelka. Už v prvých hodinách po operácii sa podľa jej slov presvedčila, že urobila dobre. „Hneď po zákroku som perfektne videla! Už cestou z kliniky som spozorovala veľké zlepšenie zraku. Zdalo sa mi to neuveriteľné. Dokázala som prečítať poznávacie značky áut a doma som na televíznej obrazovke konečne videla aj titulky. Až vtedy som si uvedomila, ako vidia ľudia, ktorí majú oči v úplnom poriadku.“

Evu sme zastihli na kontrole, po niekoľkých mesiacoch od operácie. Ani pár mesiacov po zákroku sa na Evinom zraku nič nezmenilo. „Od operácie vidím stále perfektne a na kontrole som dokázala prečítať aj najmenšie písmená,“ teší sa. Krátko po nej si oči nechala operovať aj jej mama a viacero kamarátok.

Jedinou drobnou nevýhodou bolo, že Eva sa musela na niekoľko dní po operácii vzdať líčenia. „Konečne už nemusím žmúriť, pretože vidím ostro. Každý deň a každú chvíľu. Rýchlo som si zvykla mať dobrý zrak. A všimol si to aj môj priateľ, ktorý mi to občas pripomenie poznámkou: To by si pred tým ani nevidela a teraz to prečítaš!,“ hovorí Eva Cifrová. Ľutuje vraj jediné – že na laserovú operáciu oka nešla skôr.

Náš typ: http://www.zlavadna.sk/zlava_62173_oftum-laserove-centrum-laserova-operacia-oci

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Ukážte svetu svoju jedinečnú krásu. O tom vás presvedčí Answear.LAB v limitovanej kolekcii ‚No Shame‘ Jar je príležitosť pre oddych aj hravosť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.