Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Mladý ruský klavirista Daniel Kharitonov bude hosťom Slovenskej filharmónie

BRATISLAVA 6. novembra 2017 – Koncertný cyklus Klavír a klaviristi Slovenskej filharmónie odštartuje recitál mladého ruského virtuóza Daniela Kharitonova. Uskutoční sa v utorok 7. novembra . Umelec pochádza z mesta Južno-Sachalinsk na ruskom Ďalekom východe. Jeho kariéru odštartovalo získanie 3. ceny na 15. ročníku Medzinárodnej súťaže P. I. Čajkovského (2015), kde vo veku 16 rokov zažiaril ako jeden z najväčších talentov. Na začiatku sezóny 2017/2018 Kharitonov debutoval v sále Royal Festival Hall s Royal College of Music Symphony Orchestra na koncerte v rámci rozsiahleho cyklu londýnskeho Philharmonia Orchestra „Hlasy revolúcie: Rusko 1917“. Taktiež debutoval s komorným orchestrom London Chamber Orchestra v rámci Gent Festival of Flanders. Oba koncerty dirigoval Vladimir Ashkenazy, s ktorým sa Kharitonov predstavil už v minulom roku. V interpretácii Daniela Kharitonova zaznejú viaceré diela – Fantázia pre klavír č. 3 d mol, KV 397 Wolfganga Amadea Mozarta, Sonáta pre klavír č. 23 f mol, op. 57, AppassionataLudwiga van Beethovena, Balada č. 1 g mol, op. 23, Impromptu č. 1 As dur, op. 29 a Polonéza č. 6 As dur, op. 53, Heroická Fryderyka Chopinaa Nokturno č. 3 – Sen lásky As dur, S. 541/3 a
Uhorská rapsódia č. 2 cis mol, S. 244/2Franza Liszta. Utorkový koncert v Malej sále SF sa začne o 19.00 h.

Daniel Kharitonov sa predstaví v bratislavskej REDUTE aj po boku orchestra Slovenská filharmónia – vo štvrtok a piatok 9. a 10. novembra. V jeho interpretácii zaznie Rapsódia na Paganiniho tému pre klavír a orchester, op. 43Sergeja Rachmaninova z roku 1934. . Na úvod koncertu je na programe orientálna fantázia op. 18 Islamey Milija Balakireva. Islamey (1869, revidovaná verzia z roku 1902) je popri symfonickej básni na Lermontovov námet Tamara (1867 – 1882) Balakirevovým najslávnejším opusom. V druhej polovici koncertu zaznie Suita č. 1 a 2Maurica Ravela so Slovenským filharmonickým zborom / zbormajster Jozef Chabroň/.
Pred orchester Slovenská filharmónia a Slovenský filharmonický zbor sa po prvýkrát postaví rakúsky dirigent Sascha Goetzel , hosťujúci dirigent Viedenskej štátnej opery. Goetzel je taktiež šéfdirigentom japonského Kanagawa Philharmonic Orchestra a umeleckým riaditeľom istanbulskej nadácie Music for Peace Foundation.
Koncerty sa začnú o 19-tej.

K téme

Sezóna v Opere SND vyvrcholí premiérou Puccinio opery Madama Butterfly Medzinárodná súťaž hraných filmov na MFF Art Film láka na žánrovú rozmanitosť a ponúka unikátny titul aj zo Slovenska

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.