Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. septembra 2012 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Mladí hokejisti vstúpia do extraligy pod názvom HK Orange 20

BRATISLAVA 13. septembra – Ojedinelý projekt spolupráce Orangeu so Slovenským zväzom ľadového hokeja na podporu mladých hokejových talentov sa dočká svojho ďalšieho pokračovania. Mladá slovenská reprezentácia do dvadsať rokov bude po piatich rokoch opäť pokračovať aj v nadchádzajúcej sezóne Tipsport extraligy 2012/2013 pod názvom HK Orange 20. Extraligové zápasy odohrá v Bratislave na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v mestskej časti Ružinov.

Vrcholový hokej je šport, ktorý si okrem vysokej disciplíny a zanietenia hráčov vyžaduje aj kvalitné podmienky na prípravu hráčov. Ako v každej oblasti, aj pri tomto športe je mimoriadne dôležité venovať sa mladým nádejam. Hokejové talenty z radov reprezentácie do dvadsať rokov majú na svoj rast vďaka dlhoročnej podpore generálneho partnera Slovenského zväzu ľadového hokeja, spoločnosti Orange Slovensko, pripravené nadštandardné podmienky. „Sme radi, že môžeme byť súčasťou ďalšej úspešnej generácie slovenských hokejistov. Chceme aj naďalej podporovať slovenský hokej komplexne. Preto sme sa rozhodli opäť podporiť aj mladých hokejistov v rámci partnerstva s HK Orange 20. Zároveň veríme, že tím HK Orange 20 odohrá v nadchádzajúcej sezóne čo najviac úspešných zápasov,“ hovorí Richard Fides, hovorca spoločnosti Orange Slovensko.

Šiesta kapitola projektu pokračuje už od začiatku júla, kedy mladí hokejisti pod vedením trénera Ernesta Bokroša začali letnú prípravu. Výcvikové stredisko reprezentácie do dvadsať rokov sa z Púchova presunulo do Bratislavy na Zimný štadión Ondreja Nepelu, kde majú juniorskí reprezentanti veľmi dobré podmienky na kvalitnú prípravu. Extraligové zápasy odohrá dvadsiatka v mestskej časti Ružinov na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu. Družstvo HK Orange 20 odohrá v najvyššej súťaži s extraligistami do začiatku MS 20 dvojkolovo – doma i v zahraničí dvadsať stretnutí.

„Základ tímu na svetový šampionát dvadsaťročných bude tvorený práve hráčmi z projektu, ktorí budú doplnení jednotlivcami zo zahraničných súťaží,“ povedal reprezentačný tréner SR 20 a družstva HK Orange 20 Ernest Bokroš. „Sme radi, že aj majitelia a manažéri extraligových a prvoligových klubov podporujú túto filozofiu zväzu. Nakoľko na Slovensku už dávno nefungujú strediská typu vojenských Dukiel, VTJ-čok, či stredísk vrcholového športu, práve projekt centralizovanej prípravy dvadsaťročných supluje tento chýbajúci článok vo vývoji mladých hokejistov,“

O HK Orange 20
HK Orange 20, predtým Slovensko 20, HK VSR SR 20 – Hokejový klub výcvikového strediska reprezentácie slovenskej republiky 20, resp. Slovenské národné hokejové mužstvo hráčov do 20 rokov, je slovenský hokejový klub, ktorý pôsobí v Slovnaft extralige. Vznikol v roku 2007 z iniciatívy SZĽH a jeho viceprezidenta Jána Filca, ktorý tak reagoval na neúspešné majstrovstvá sveta juniorov v ľadovom hokeji 2007.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Mladí esejisti reflektovali na dve dekády Slovenska v Európskej únii Mladí Slováci rozbehli unikátny projekt: BHARTER je prvý zelený swapovací portál na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.